Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kell tennem ha rövidesen...

Mit kell tennem ha rövidesen megszűnik a munkaviszonyom a Tbj.56/A szerinti foglalkoztatás esetén? (Magyarországon bejegyzésre nem kötelezett külföldi vállalkozás alkalmazottja vagyok)

Figyelt kérdés

Tehát önadózó vagyok. Én csinálom az adatszolgáltatást és a járulékfizetést saját magam után. Rövidesen meg fog szűnni a feladatköröm, így a munkám.

Bejelentkezéskor a NAV felé a ..T1041INT nyomtatványt kellett kitöltenem. Kilépéskor is van tenni való?

Könyvelő ismerősöm aki lényegében az egész adminisztratív feladatokat végezte (helyettem), szerinte egyszerűen csak nem szolgáltatok tovább adatokat és nem fizetek járulékot. Munkáltatómtól minden papírt megkaptam, felmondási papírt is. Kell valamit tennem?


2014. szept. 18. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki kell jelentkezned ugyanazon a nyomtatványon.

Benne van a kitöltési útmutatójában:

"5. Adatbejelentés jellege: Az adatbejelentés típusa.

„V” (változás): amennyiben egy már korábban létrejött és bejelentett biztosítási jogviszonyban változás (jogviszony vége, szünetelés) következik be, akkor kell ezt a típust választani.

A JOGVISZONY ADATAI

3. Biztosítási jogviszony vége: Ebben a sorban a járulékfizetési kötelezettséget megalapozó biztosítás időtartamának utolsó napját kell feltüntetni. Amennyiben határozott idejű a jogviszony, akkor egyszerre lehet bejelenteni a jogviszony kezdetét és végét."

Olyan nincs, hogy "egyszerűen csak nem szolgáltatok tovább adatokat és nem fizetek járulékot" Nem tudom, hogy könyvelő, hogy mondhat ilyet.

Ha más módon nem vagy biztosított, vagy jogosult az eü.ellátásokra, akkor a TB jogosultságod is rendezned kell majd.

2014. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. szept. 18. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!