Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen koltsegek merulnek fel...

Milyen koltsegek merulnek fel egy ingatlan vasarlasakor az ingatlan aran kivul? Gondolok itt adok, illetekek, ugyved.

Figyelt kérdés

legyetek kedvesek segiteni, mert meg sosem vettem ingatlant, es nem akarok olyan naiv lenni, hogy azt gondoljam, csak annyit kell fizetnem, amennyibe az ingatlan kerul.

Elore is kosziiiiiiiiiiiiii


2010. jan. 21. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Adó nincs, illeték pedig a lakás árának a 4%a
2010. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

illetve itt a link


[link]

2010. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosítva a dolgokat...

Az ingatlan értékéből 4 millióig 2% afelett +4% az illeték. Ehhez jön hozzá az ügyvédi költség, ami manapság az ingatlan árának 0.5%-a - Sajnos ez van...:(

2010. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi a valaszokat! Igazan nagyon kedvesek vagytok!
2010. jan. 25. 10:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Hú rengeteg dolog van.

1. ügyvédi költség

2. nem tudom veszel-e fel hitelt,de itt is nagyon sok költség van (folyosítási jutalék, közjegyzői díj stb.)

3. illeték (kérdés,hogy adtál-e el esetleg ingatlant az elmúlt évben. ha igen akkor kevesebbet kell fizetned)

4. Földhivatal


Azt mondanám,hogy ezekre a dolgokra még kb. 500 000- 1 000 000 Ft-ot tegyél félre. Ez sajnos nem vicc tényleg ennyi volt nekem is, amit fizetni kellett pluszba.

2010. jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!