Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélynek milyen kötelez...

Magánszemélynek milyen kötelezettségei vannak importált termék eladása után?

Figyelt kérdés
Maximálisan összesen 175 000 Ft bevétel. Vámot és áfát nyilván kell fizetnem importáláskor, viszont eladás után is kell áfát fizetnem, vagy hogyan működik? Azt tudom, hogy SZJA fizetési kötelezettség 600 ezertől van.

2014. okt. 8. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
üzletszerű eladást nem végezhetsz magánszemélyként, vagyis, ha kifejezetten eladásra veszel dolgokat, akkor az első fillértől adóköteles a jövedelmed
2014. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem azzal van gondom, hogy adót kell fizetni. Csak mondják meg mi kell hozzá. Ha fizetni kell, hát fizetek.
2014. okt. 8. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
nav-ban megmondják vagy egy könyvelő
2014. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
első körben kell egy vállalkozói
2014. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Azt tudom, hogy SZJA fizetési kötelezettség 600 ezertől van."


Ez arra vonatkozik, hogy a használt dolgaidat eladod. Akár online, akár offline (utóbbi pl garázsvásár). Ha behozott terméket adnál el, akkor az adózáson a kisebbik feladat. Forgalomba hozatali engedély, nyilatkozat, hogy megfelel az európai szebványoknak a termék (CE nyilatkozat, ezt bármelyik kínai fog adni akkor is, ha amúgy nem), garanciális ügyintézés, termékfelelősség kérdése, és szerintem ez még nem is a teljes lista.

2014. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!