Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélyként...

Adószámos magánszemélyként főállás mellett mennyit kell adóznom a bevételemből, ha cégnek állítom ki a számlát?

Figyelt kérdés

Webes szolgáltatást nyújtok, tárhellyel együtt. Van főállásom, és ebből csak ritkán lesz bevételem, az is relative kevés. Jó, ha havonta 10-20.000 Ft.

Ha kérek adószámot a NAV-nál, és veszek egy számlatömböt, végeredményében mennyit kell majd adóznom a bevételem után?

Úgy olvastam, kérhetek az alacsony bevétel miatt ÁFA-mentességet, és így a kiadás ÁFA tartalmát sem tudom elszámolni, viszont a számlára talán SZJA tartalmat kell feltüntetnem.


2014. okt. 17. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A tevékenység jellege megköveteli a vállalkozást.
2014. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!

Akkor is, ha egyszerűen a szellemi termékemet árulom (100%-ban általam fejlesztett webes alkalmazás), és hogy ne kelljen komoly költségen hosszadalmas adminisztrációval tárhelyet bérelnie arra a kis időre, míg használja, adok neki a sajátomból egy meghatározott méretű elszeparált helyet ingyen?

Tehát az én programomért fizet, amit a saját tárhelyem egy részén használhat.

2014. okt. 17. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!