Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kinek kell a vámot fizetnem...

Kinek kell a vámot fizetnem külföldről rendelt telefon esetén?

Figyelt kérdés

Rendeltem Ebayről egy telefont 50.000Ft értékben, az eladó feladta, majd 1hét múlva jött egy levél tőle:


"Hello.Friend.I am sorry today the package was returned to me because it can not pass HU customs.And the receiver need pay USD30.00 tax if you need it.

So can we cancel this order and give you a full refund?

Thanks."


Na most azt nemtudom, hogy kinek kell fizetnem az adót. Az eladónak vagy a postán kell utólag kifizetni?

Mert ha az eladónak akkor felajánlom neki hogy kifizetem és küldje a cuccost.



2014. okt. 23. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:

nem az eladónak kell fizetni a vámot, hanem a NAV-nak a postán keresztül.

Az eladód hazudik 1 hét alatt a vámeljárás sem zajlik le, nemhogy a visszaküldés.


ráadásul ennél magasabb lesz a vám és áfaköltséged, olyan 50 euró körül


Amúgy milyen országból jön?

2014. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vámot és az áfát a NAV-nak kell MO-n befizetni. De nem az eladónak, hanem neked, akinek a címére érkezik.


Erről az eladó nem tud, nem is tudhat. Ő akkor látja utoljára a csomagot amikor a kis kínai postán feladta.


Úgyhogy 100%, hogy hazudik. Bevált kínai trükk amúgy, gondolom már hetek óta szüttyög vele, igaz? Ilyenkor az történik, hogy nem is volt neki raktáron az áru és nem is tudta ennyi idő alatt beszerezni és félve attól, hogy negatív értékelést kap E-bayen bead egy ilyen gagyi mesét.


Kérj tőle full refundot minél előbb, majd véss be neki egy negatívat.

2014. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor jól gondoltam hogy átverés, köszi a válaszokat.

Am HongKongból jött volna.

2014. okt. 23. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy hónapot vár a NAV, mielőtt visszaküldené a feladónak.
2014. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kossz az infot :)
2014. okt. 24. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Termeszetesen a vamot a jo magyar allamnak fizeted. A fizetesrol pedig a NAV ertesit, valoszinu levelben, amit a postas neni hoz ki, azutan hogy az aru az orszagba erkezett es a NAV vameljaras ala vonta. Itt van ugyesen ki tudod szamolni, hogy mennyi az annyi:

[link]


Tobbiek jol irjak, a kinai hazudik. Neki nincs infoja (nem is lehet) arrol hogy neked mennyi vamot kell fizetned...ha kell egyaltalan, ugyanis nem minden csomag esik eljaras ala, meg akkor sem, ha az osszeg tobb mint 45 eu.

2014. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a kimerito valaszt :)
2014. okt. 25. 05:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!