Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Haszonélvezeti jog megtámadhat...

Haszonélvezeti jog megtámadható, ha a haszonélvező feketén adja albérletbe a lakást?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom, de holtig tartó haszonélvezet van rajta. A haszonélvezővel ápolt viszonyom nem épp a legjobb (pedig az édesanyám), nem engedi hogy beköltözzek a saját lakásomba, viszont jó ideje albérletbe adja, amit persze teljesen feketén csinál. Ebben az esetben megtámadható valahogyan?

2014. okt. 24. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Ez alapján nem támadható meg a haszonélvezeti jog, mivel a haszonélvezőnek jogában áll kiadnia az ingatlant.


Viszont ami támadható:


"Ha a haszonélvező a haszonélvezetet jogának a gyakorlását másnak anyagi ellenszolgáltatás fejében átadja például bérbe adja, akkor az ingatlan tulajdonosának elő-bérleti, elő-haszonbérleti joga van. Tehát az idegen által ígértekkel azonos feltételek mellett, a tulajdonos jogosult használni az ingatlant."


Tehát neked van előbérleti jogod egy átlagos bérlővel szemben.


Az a tény, hogy feketén adja ki csak annyit jelent, hogy a NAV adott esetben megbünteti, de nem fogja befolyásolni a haszonélvezeti jogot.

2014. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Miért nem engedi?
2014. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Van egy lakás, amit a magadénak tekintesz, és a haszonélvező édesanyádat szeretnéd korlátozni a haszonélvezeti jogában.


Meg szabad kérdezni, pontosan hogyan is jutottál te hozzá ehhez a lakáshoz?

2014. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Hármas: száz százalék, hogy örökölte a lakást.
2014. okt. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
ja, csak tőle akarom hallani...
2014. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk nem igazán értem az okfejtést - ha örökölte az változtat bármin is?
2014. okt. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Semmin sem változtat. Csak ilyenkor szokott az jönni, hogy "ő mégiscsak az anyád, felnevelt, gondoskodott rólad, te meg fel akarod jelenteni? remélem te nem fogsz szaporodni, stb...."

párszor én is megkaptam, mert egyesek azt hiszik, hogy egy nő, aki megszült, csak jó ember lehet, és biztosan gondoskodik is a gyerekről és óvja, félti, szereti, ellátja.

Gondolom olyannyira elmérgesedett a viszony kettejük között, hogy a kérdező nem lát más megoldást. És el tudom képzelni, hogy az "anyja" minden lehetsges módon megkeseríti az életét. Sajnos nem mindenkinek jut szerető szülő, és ezt nem értik meg azok, akik normális családban nevelkedtek. :(

Tudom, kicsit elkanyarodtam.

Az a kérdés, hogy te, kérdező, hajlandó lennél-e a saját lakásodért albérleti díjat fizetni. Elég faramuci helyzet, lássuk be. Ha igen, akkor támadhatod meg a jelenlegi helyzetet.

Ha nem, akkor viszont tényleg csak annyit tehetsz, hogy jelzed, hogy feketén adja ki. Megbüntetik, és a jövőben még inkább akadályozni fog téged mindenben, mert az elég nyilvánvaló lesz, hogy ki jelentette fel.

2014. okt. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, örököltem a nagymamámtól a lakást és anyukám lett a haszonélvező... Sajnos tényleg elmérgesedett a viszony köztünk, én nem akarok neki semmi rosszat, ő viszont ott próbál keresztbe tenni nekem ahol csak tud. Hosszú le írni miért, de 8 évig tűrtem a dolgait aztán elköltöztem a páromékhoz. Ő ezután a párom apjával került össze, aki oda költözött hozzá.. Most rávette, hogy adja el a házat amiben élünk... Mert neki kell a pénz... És most itt állunk a batyujainkal és nem tudom mit fogunk csinálni. Anyám azt akarja hogy menjek haza egyedül persze, mert ő nem dolgozik, a csávó fizetése nem elég a nagyvilági élethez, én hordjam haza megint a pénzt... Szóval ezért... Nem hiszem el hogy ő ennyire képes tönkretenni a másikat. És még csak a jogos tulajdonomba sem lakhatok miatta, mert azzal fenyeget hogy akkor feljelent hogy az életére törtem, a lakás miatt amiben a párja még támogatja is.... Elkeserítő... Teszem hozzá anyám gyógyszerfüggő (napi 6-8 szem 1mg-os xanaxot szed, amit puszira ír fel egy kedves pszichiáter ismerőse)
2014. okt. 25. 08:50
 9/15 anonim ***** válasza:

Nos, hát, felnőtt korú vagy, együtt élsz a pároddal, és nem tudtok bérelni egy lakást? Hova megy a pénz? Nyugi, nem vagy rosszabb helyzetben az átlagnál, az átlag nem kap a feneke alá lakást. Az átlag vagy kigazdálkodja a lakhatását a fizetéséből, vagy elviseli a szüleit, és náluk lakik. Persze erre csak akkor van lehetősége, ha a szülei is elviselik őt. Szóval megéri normális viszonyra törekedni. Tűrni, elviselni és alkalmazkodni.


Szóval vagy vedd ki a lakást anyukádtól, vagy fizess másnak bérleti díjat. Azt tudod még tenni, hogy eladod a lakásodat a haszonélvezeti joggal együtt. Igen, nyilván keveset fogsz kapni érte, hiszen keveset is ér a haszonélvezet miatt.


Ezek a lehetőségeid, ha ezeket teszed, megoldódik a problémád. Ha azon agyalsz, hogy tudsz keresztbetenni anyukádnak, az csak silányít az életeden, ráadásul attól még a problémád megmarad...

2014. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tudok bérelni lakást ezzel nincs gond. Hisz most is oda megyünk... De úgy gondoltam ha van már minek béreljen az ember? Anyám meg még bérbe se adná és egyelőre ugye nem én akarok keresztbe tenni neki, ha ez nem lett volna egyértelmű. Az meg hogy hova megy a pénz lehet nem másra tartozik

. Nem gondolod? Én sem turkálok más zsebében...

2014. okt. 25. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!