Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV jövedelemigazoláson...

NAV jövedelemigazoláson feltüntetett jövedelem havi v éves jövedelemre értendő?

Figyelt kérdés
Nincs odaírva erre vonatkozóan semmi, az összeg meg nem tudom hogy jött ki nekik...Az adóbevallást mindenesetre ők csinálták...
2014. okt. 28. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Éves, de rá van írva.
2014. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Éves. A havi teljesen logikátlan lenne, hiszen 99%, hogy nem ugyanannyi minden hónapban a kereseted, az meg tök felesleges lenne, hogy elosztják az éveset 12-vel, vagyis havi átlagot számolnak.
2014. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem értem akkor, hogy jött ki 25ezer Ft.. Vagy az egyszerűsített foglalkoztatással bejelentett munkákat nem számolják bele?
2014. okt. 29. 11:50
 4/6 anonim ***** válasza:
A NAV csak az adóköteles jövedelmedet tünteti fel. Gondolom nem érted el a mentesített keretösszeget EFO-ból, nem készítettél róluk bevallást sem.
2014. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Voltam 3 hónapig egy cégnél rendesen felvéve, nem egyszerűsítettel.

Akkor lehet mégse jelentettek be, ha ez a jövedelem nem szerepel a jövedelemigazolásomon? (az adóbevallást a nav csinálta, ha bejelentettek volna akkor bele lenne írva, nem?)

2014. okt. 31. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de a gyakorlatban előfordulhatnak hibák. Nekem is csak egy része volt tavaly feltüntetve. Ha van M30-as igazolásod a munkáltatódtól, akkor elvileg legális minden, legalábbis a te felelősséged ki van zárva. Viszont ezt az adóbevalláskor egyeztetni kell, hiszen amit a NAV megcsinál, az javítható, és köteles is vagy javítani. Tehát ha eltérés van az M30-as ez az adóbevallásod között, akkor most te vagy bajban.
2014. nov. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!