Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mindenkinek könyvelőnek kell...

Mindenkinek könyvelőnek kell lenni?

Figyelt kérdés
Ugye nem? Kérlek benneteket, hogy tájékoztassatok, ha tudjátok a helyes választ. Feleségem egyéni vállalkozó. A válásunk most ért azon időszakához, hogy az üzlet áru és állóeszközét is felezzük. Milyen fejléccel ellátott papírokat kérjek a bíróságon tőle, hogy az minden bizonnyal hivatalos és leginkább valós adatokat tartalmazzon. Amiből kiderül a bevétel és a kiadás és minden, ami volt. Az életközösség megszakadásakor (2011-ben) X könyvelt neki, erre bead egy Y által aláírt papírt. ( Y az új könyvelője.) Már gondoltam, szólok a Bírónőnek, hogy kérjük ki a NAV-tól, oszt haladjunk.
2014. okt. 29. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

A 2011-es évzáró mérleget, eredmény kimutatást kérd.

A Bíróság is ezt fogja kérni.

2014. okt. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


És ebből értelemszerűen kimutatható (kiolvasható), hogy 2011. május 14.-én pontosan mennyi volt az üzlet árukészlete?

2014. okt. 29. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozótól ne kérj mérleget vagy eredménykimutatást mert nincs neki, nem is lehet.

Amiből egyértelműen kiderül az előző évi adat az az SZJA bevallásának az egyéni vállalkozói tevékenységre vonatkozó része, illetve a könyvelő programból készült kimutatás, ami magának a bevallásnak az analitikája. Ezeknek értelemszerűen meg kell egyeznie. Az idei évre viszont csak a könyvelésből kapott adatokra lehet hagyatkozni mivel még nem készült bevallás.

2014. okt. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, mindent papíron kérj, ne pdf-ben. Mivel a személyi jövedelemadó bevallását nem köteles megmutatni, így csak azt tudod hogy kérsz egy kimutatást a 2013 évről, ezt szépen vagy a könyvelő vagy az egyéni vállalkozó aláírja, és ezzel tudod igazolni hogy valós. e mellé ha van árukészlet akkor egy készletnyilvántartást vagy év végi leltárt sem árt ha kapsz vagy a tárgyi eszközökről egy tételes kimutatást. Én tuti kérnék egy NAV folyószámlát is, sőt akár a helyi adókról is egy folyószámlát, mert ha ott esetleg tartozás van akkor annak a fele is a tiéd.

Mást nagyon nem tudsz kérni szerintem.

2014. okt. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Minek nekem a 2013-as és az idei év?

Én úgy gondoltam, kérem a 2010-es leltárt. Hiszen az volt a záró, és 2011. május 14-ig az összes kiadást-bevételt.

2014. okt. 31. 18:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért mert félre írtam, nyilván ha 2011-ben szakadt meg az életközösség akkro az akkori adatokat kell kérned. De a többi stimmel. Bocs.
2014. nov. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond. Köszönöm szépen a segítséged. :)
2014. nov. 5. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!