Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldről rendelek pl...

Ha külföldről rendelek pl ebay-ről vagy a light in the box-tól akkor igaz hogy 22 $ vagy euro alatt nem kell vámot fizetni és áfát vagy egyéb pluszt ha ingyenes szállítási módot választottam?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ruha,parfüm,bizsu,

ebay-ről már sokszor rendeltem és nem nagy összegekbe tök olcsón és nem vámolták el vagy egyszerűen nem kaptam meg az árut.De a light in the box-ot nem ismerem most rendeltem először szóval remélem nem lesz több ezer ft-os vámom egy 2000 ft-os parfüm miatt..

valaki megnyugtatna?



2014. okt. 30. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Vámot akkor kell fizetni, ha Európai Unión kívülről rendelsz, és nem haladod meg a vámmentes értéket. Nem tudom, hogy ez most 22 euró, ha jól emlékszem, legutóbb 27 euró volt az összeg.
2014. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, igen Európán kívülről Kínából. Akkor jó mert 5000 ft-se haladta meg a rendelésem az akkor vámmentes lesz.akkor mindegy hogy mi van a csomagban illatszer vagy ruha az lényegtelen? Köszi megnyugodtam nincs kedvem ezreket kifizetni..
2014. okt. 30. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lényegtelen, mert a küldőnek fel kell írnia a dobozra, hogy mi van benne.
2014. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó akkor kifejtenéd mi után kell és mennyit fizetni?
2014. okt. 31. 09:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy van hogy 30$-alatt vámmentes illetékmentes?
2014. okt. 31. 09:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Van is erre jogszabály hogy bizonyos összeg alatt nem vámolhatnak el!
2014. okt. 31. 10:03
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]


itt olvastam

2014. okt. 31. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!