Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA vállalkozás szüneteltetés...

KATA vállalkozás szüneteltetésének végét elfelejtettem bejelenteni okmányirodában. Probléma lehet belőle?

Figyelt kérdés
Azóta 3 aktív hónap volt, melyet természetesen utólagosan bejelentenék, ha van rá mód, és remélhetőleg nem büntetéssel jár. NAV részről rendben van, mert adót a szünet óta fizettem rendesen, csak az okmányiroda lát még szüneten levőnek.

#vállalkozás szüneteltetés
2014. nov. 7. 05:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A NAV-nál ez túlfizetésnek fog megjelenni, mert nem írnak elő szüneteléskor adót az adógolyószámládon.


És igen, gond, mert akiknek számlát adtál, be se fogadhatták volna tőled (én minden egyénis számla adószámát ellenőrzöm, ne engem büntessenek más hülyesége miatt). Pont nemrég volt egy rendezvény, ahol szünetelő vállalkozó zenélt és adott számlát...

2014. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A NAV-nál nem jelentkezik túlfizetésként, elő is írták az adót, mivel KATA esetén csak abban a hónapban van szünet, melyre külön bejelenti az ember és így a következő hónaptól automatikusan folytatódik (ellenben az okmányirodánál). Adófolyószámlát is lekérem mindig az ügyélkapun. NAV felé tehát nem kell a szünet végét lejelenteni, csak az okmányirodának, ami lemaradt nyár végén
2014. nov. 8. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!