Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Keresetigazolást kértem a...

Keresetigazolást kértem a munkáltatómtól. Az igazoláson nem volt pecsét. Munkáltatóm arra hivatkozott, hogy ő egyéni vállalkozó és neki nem kell pecsét. Igaza van?

Figyelt kérdés

2014. nov. 12. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
igaza
2014. nov. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, igaza. Nem kötelező a bélyegző egyéni vállalkozónak.
2014. nov. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Meg semmilyen más gazdálkodó szervezetnek sem...


Az más dolog, hogy cégeknél van bélyegző, (nem is egy) de nem kötelező!

2014. nov. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kempbor válasza:
0%
Bélyegző készítő cégnél dolgozom. KELL BÉLYEGZŐ A VÁLLALKOZÓKNAK IS!!!
2014. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Bélyegző készítő cégnél dolgozom. KELL BÉLYEGZŐ A VÁLLALKOZÓKNAK IS!!!"

Hja, mondod TE! Haha. NEM KELL! Nézd itt:

[link]


Ha máshogy véled tudni, linkeld be a jogszabályt, ami előírja a bélyegző használatát a vállalkozásoknak!


Veszélyes dolog, hogy pont azok, akik ezzel foglalkoznak, azok vannak a legnagyobb tévedésben!

2014. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kempbor válasza:

OKOSKA! Nem azt mondtam, hogy kötelező, hanem azt hogy kell.

Értelmezési problémáid vannak! Mondj egy céget, vagy vállalkozást ahol nem használnak bélyegzőt. Szerintem Te orvos, ügyvéd esetleg pedagógus vagy. Talán.

2014. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kempbor válasza:

Humorzsák! Az veszélyesebb, ha okostojások az okoskodásaival félre vezetnek embereket.

Azt azonban törvények szabályozzák, hogy hivatalos iratokon milyen cégadatokat kell szerepeltetnünk. Ezek igazolását a legtöbb hivatalos helyen viszont bélyegző formájában kérik. (pl.: bankok)

2014. nov. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Hja, hogy szerinted nem kötelező, hanem kell. Jól van. Nincs miről beszélnünk, igazad van! :)


"Mondj egy céget, vagy vállalkozást ahol nem használnak bélyegzőt."

Az enyém például. Mivel nem kell használnom, nem is használok.


"Szerintem Te orvos, ügyvéd esetleg pedagógus vagy. Talán."

Vállalkozó vagyok. Végzettséget illetően gépészmérnök. Nem mintha számítana, nem is értem miért hoztad fel.


"Ezek igazolását a legtöbb hivatalos helyen viszont bélyegző formájában kérik. (pl.: bankok)"


Nos, először is a bank nem hivatalos hely. (De ha már hivatalokról akarsz beszélni, egyetlen hivatal SEM kér bélyegzőt. Ők ismerik a szabályaikat, nem is kérhetnének.) A bank az egy sima cég, nem más. Másodszor pedig a bankok NEM kérnek bélyegzőt, sőt, elmondják, hogy lehetőleg NE jelentsd be a bélyegződet náluk, ne legyen rajta az aláírásin se, mert akkor utána csak azzal együtt fogadhatják el az aláírásodat. Nos, látszik, hogy te még életedben nem voltál banknál, mint vállalkozó.


És félre ne érts, ezzel semmi baj nincs. De szeretném felhívni mindenkinek a figyelmét, hogy egy inkompetens ember vagy a témában, szóval nem kell komolyan venni az általad leírtakat.

2014. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kempbor válasza:

Tudod mit? Legyen igazad! //de nincs//

Elnézést a kérdezőtől a kialakult vitáért. Vedd figyelmen kívül a párbeszédünket.

2014. dec. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!