Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vissza lehet-e igényelni a...

Vissza lehet-e igényelni a Magyarországon vásárolt sör után a jövedéki adót?

Figyelt kérdés
Pl. : Magyarországon vásárolnák sört és azt külföldön szeretném eladni. Itthon megveszem, külföldön bejelentem, forgalomba helyezés előtt befizetem utána a jövedéki adót és eladáskor befizetem utána az ÁFÁ-t. Itthon vissza lehet utána igényelni a szeszadót, hogy ne kelljen két országban adóznom?

2014. nov. 16. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
A "Kettős adóztatást kizáró egyezmény" államok között tudomásom szerint csak a személyi jövedelmek adózására vonatkozik. Egyéb adókat meg kell fizetni ott, ahol azokat az adott ország előír.
2014. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BOVA válasza:

Üdvözletem!


Ez nem pusztán egy egyszerű áfa és jövedéki adó kérdés, mert jövedéki termék adóját csak olyan személy igényelheti vissza, aki annak kiszállítására (közösségi vagy export) értékesítésére adóraktári vagy jövedéki engedéllyel rendelkezik. Jövedéki adót csak adóalany igényelhet vissza, adóalanyiságot pedig csak ezek az engedélyes státuszok adnak. Ebből következően egy magánszemély vagy kiskereskedő nem igényelhet vissza semmit ilyen termékek után, mivel hivatalosan nem is értékesíthet ikyen terméket külföldre. Természetesen a kettős adóztatás tilalma ezen adónemekre is vonatkozik olyan személyek esetén, akik erre jogosultak.

2014. nov. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!