Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megtarthatom az adószámomat?

Megtarthatom az adószámomat?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülye kérdés, de most egyéni vállalkozó vagyok, de megtarthatom-e a jelenlegi adószámomat ha BT leszek?
2014. nov. 16. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, az adószámot valamilyen szisztéma szerint határozzák meg, és abból látszik hogy valaki egyéni vállalkozó. Azzal a nappal, amikor visszaadod a vállalkozói igazolványodat, érvénytelen az adószámod.

Bt-nek lenni nem csak elhatározás kérdése, ügyvéd kell hozzá.

2014. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kettő nem zárja ki egymást. Továbbra is végezheted az egyéni vállalkozást, a korábban oda kapott adószám alatt.

Mellette alapíthatsz Társaságot (BT, KFT, stb.) persze ott a Társaság fog egy adószámot kapni, és nem személy szerint te!

Ahogy írják, a Társaság alapításhoz ügyvéd kell, nélküle nem tudod megcsinálni. De előtte alaposan beszéld át a könyvelőddel is, meglehet, hogy azt mondja felesleges (=a Társaságok könyvvitele, adózása, stb. sokkal bonyolultabb, ezért az drágább is lenne neked is!!)

2014. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

plusz egy kültag is, meg alaptőke + alapító okirat, illeték, ügyvédi költség stb.


Majd miután mindent kifizettél és aláírtatok lehet menni a cégbíróságra, ahol megkapod az új adószámodat és statisztikai számjeledet.


Attól függően, hogy milyen adózási formát választasz (áfakörös, vagy alanyi adómentes) és hova vagy helyileg bejegyezve határozzák az adószámod.

2014. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyéni vállalkozó nem lehet bt beltag mert kétszer nem lehet korlátlanul felelős....
2014. nov. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!