Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen országba vihetem a...

Milyen országba vihetem a pénzem, ahol a NAV nem fér hozzá?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem adóelkerülés a célom, csak végtelenül felháborít a tudat, hogy akármikor hozzáférhetnek a legbizalmasabb pénzügyi adataimhoz idegenek. Mi a megoldás, ha már Svájc sem biztonságos, talán a "disszidálás"?
2014. nov. 30. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
A szalmazsák.
2014. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Az USA úgy hallottam mostanában nem barátja a NAV-nak :)
2014. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni, hogy tapasztalat szülte válaszokat várnék, egyéb esetben másra is fordítható az idő, mint ostoba kommenteket írni olyan témában, amelyhez nem értünk.
2014. nov. 30. 20:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Svájccal mi a baj? Ha a politikusaink is oda viszik, annyira nem lehet rossz.
2014. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Otthon széfben
2014. nov. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem bevallási hiányt állapítottak meg 90.000 Ft körüli összegre. Bementem rákérdeztem, kiderült az egyik cégben 1 havi bérköltségem nem volt elszámolva, de a nemzetközi pénzeimre nem voltak kíváncsiak.


Kérdeztem beírjam azt is az adóbevallásba? (Korábban úgy tudtam így kell, ha itthonról is van bevételem mellette) azt mondták nem, ha a nemzetközi cég nem kért tőlem magyar adóigazolást.


Hogy mi az alapja ennek nem tudom, eddig nem így kellett tudtommal. Egyszóval nem is voltak arra kíváncsi, hogy külföldön miből mennyit adózok és mennyi van a számlámon és miből.

2014. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valószinüleg azért nem érdekelte őket, mert külföldről származó, ott tartott jövedelem, vagyis nem adóköteles a magyar állam felé.
2014. dec. 5. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!