Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 19 éves vagyok. Ha interneten...

19 éves vagyok. Ha interneten bizonyos online játékokban karakterekkel kereskedek, vagyis pénzért adok el játékbeli karaktereket, akkor ugye nem kell adóznom?

Figyelt kérdés
Válaszotokat előre is köszönöm.
2014. nov. 30. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg kéne (a nyereséged után), de ez tényleg olyan piti bevétel lehet évente, hogy kutya nem fog vele foglalkozni.
2014. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha tegyük fel, érkezik bevétel bankszámlára, kell tartanom attól, hogy megbüntetnek vagy akarmi? Mert nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal. Mert pl csinalok oldalt is az eladandó "karaktereknek", mentéseknek"
2014. nov. 30. 21:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ez pár tízezer forintos tétel havonta akkor nem nagyon kell félned. Ha nagyobb összeg akkor azért nem árt óvatosnak lenni...
2014. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És közösségi oldalon, minz pl facebook, ott hirdetem a karakterkereskedést, akkor az biztonságosabb lehet? Vagy milyen tanácsot tudsz adni, hogy ne legyen feltűnő? Mert láttam olyant, akinek nagy bevételei vannak ebből, de persze adózik tudtommal.

Valaszodat elore is koszonom :)

2014. nov. 30. 21:51
 5/6 savanyújóska ***** válasza:
Elvileg Vaterázás évi 200 000 körüli összegig adómentes, ez szerintem a te esetedre is fennáll, azaz olyan havi 30-40 környékén azért én lehet leadóznám. Másik megoldás, hogy készpénzben kereskedsz, ez kicsit több macera, de sokkal nehezebben lekövethető (értsd, hacsak nem élsz meg ebből, amit kétlek, akkor a kutya se fog vele foglalkozni), cserébe szerintem adócsalásnak minősül, úgyhogy én *nem* javasolnám.
2014. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amíg el nem éred a havi 30-40 ezret, addig ne fájjon a fejed. Törvényileg persze nem így van, kellene adóznod utána, de nem fognak "megtalálni".


Biztos ami biztos, ne hencegj vele senkinek, mert sok az irigy ember és bejelentés alapján viszont kötelesek kivizsgálni.

2014. dec. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!