Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kézzel kitöltött számlán hová...

Sigrid kérdése:

Kézzel kitöltött számlán hová kell írni a kifizető által levont SZJA-t?

Figyelt kérdés
Adószámos magánszemély vagyok, alanyi áfamentes. Nemrég eladtam pár fotót egy cégnek, akik megbízási szerződéssel alkalmaztak. Cserébe kaptak egy kézi számlát a bruttó összegről, de szerintük ez nem jó. Módosító számlát szeretnék nekik küldeni. A cég szerint, a nettó összegről kellene a számla, és fel kell tüntetnem rajta az általuk levont SZJA összegét is. Mivel külön hely nincs neki, hová és hogyan írjam rá az SZJA-t? Fel kell tüntetnem a bruttó összeget is, vagy kizárólag a nettót?

2014. dec. 3. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Rugalmatlan céggel hozott össze a sors...


Jó a számlád, nincs azzal gond. Ilyen esetben a cég nem a bruttó, hanem az SZJA levonása után fennmaradó összeget fizeti ki a megbízottnak, majd kiad egy igazolást, hogy mennyi SZJA-t vont le belőle. Vagy: befizetési pénztárbizonylaton bevételezi (mintha befizetted volna) az SZJA összegét. Több varia is létezik könyvviteli elszámolás terén. Ezért írtam, hogy rugalmatlan a cég.


Ha olyat kér, amelyen már az SZJA is szerepel, akkor csak simán leírod a bruttót, alá a 16 % SZJA-nak megfelelő összeget, majd a maradékot, mint "kifizetendő összeget".


Nem annyira kötött egy számla sem, sok minden "elfér" rajta, és ráírható. Inkább több "felesleges" dolgot, mint a kötelezőket sem! :)

2014. dec. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a választ! Végül is sikerült megszülnöm a megoldást, és mindent úgy csináltam, ahogy te is írtad - úgyhogy nagyon megnyugodtam. :) A számlára rákerült a bruttó összeg, alá mínuszjelesen a levont SZJA, a végeredmény pedig a kettő különbsége lett (vagyis a nettó). A biztonság kedvéért lefotóztam, a fotót pedig elküldtem nekik, hogy meg vannak-e vele elégedve. Azt mondták, így már jó lesz. Az egyszer biztos, hogy ezzel a céggel nem nagyon kötök több "üzletet". :P Viszont öröm az ürömben, hogy tanultam valami újat (legalább én legyek képben, ha már ők nem...)
2014. dec. 6. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!