Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Többszereplős fuvarfeladat...

Többszereplős fuvarfeladat számlázása. Láncügylet lenne? Ki fizeti meg az adót? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Mi egy fuvarozó cég vagyunk és tagja vagyunk egy fuvarbörzés oldalnak. Mi kapjuk a fuvarmegbízást a fuvarbörzén a megbízótól aki kapja a munkát az adott termék értékesítőjétől,tehát ő is egy fuvarozó cég csak tovább értékesíti nekünk azt ,hogy például szállítsunk el 5 paletta gyertyát Lengyelországba,de mi ezt tovább adjuk az alvállalkozónknak. Tehát a termék megvásárlója mire megkapja az 5 paletta gyertyát addigra 3 fuvarozó cégen keresztül ment az áruja. Tehát akkor van a termék megrendelő ,3 fuvarozó és a termék eladója. De hát ugye a gyertya vételárát közvetlenül bonyolítja le a termék eladója és a termék vevője.Mi csak,mint szállítók veszünk részt.Minden esetben közösségen belül van a termék tényleges végső helye,de nagyon ritkán harmadik országban. A kérdésem az lenne,hogy ki fizeti meg ténylegesen az adót és hol? Én állíthatok ki közösségi adómentes számlát a másik magyar cégnek aki megbízott engem?Ha igen akkor az én alvállalkozóm milyen számlát állítson ki nekem?27%-os vagy 0%-os számlát? Vagy nekem minden esetben 27%-os számlát kellene kiállítanom? Olvastam a láncügyletet,de nem tudtam kibogozni és nem volt számomra egyértelmű.Szeretném szabályosan csinálni a számlákat,hogy ne kapjunk adóbírságot. Remélem érthetően írtam le valamennyire.Nagyon megköszönném a segítséget,mert nagy szükségem lenne rá.

2014. dec. 11. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt elsősorban a könyvelőddel kéne megkonzultálnod, és egyáltalán nem midegy hogy harmdik ország a vége vagy Eu.
2014. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem mindegy,de a könyvelőm most jelenleg elutazott és nem érem el és fontos lenne tudnom.
2014. dec. 11. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Én felelősségel ilyenben itt ennyi infóból tanácsot nem adok, de szerintem senki se, ez egyébként nem kétperces utánajárást keletkeztet. Viszont te csak a fuvarozó vagy...
2014. dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!