Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Párom Németországba dolgozik...

Xtina22 kérdése:

Párom Németországba dolgozik 4 hónapja és még mindig 6 os kategóriába van ez hogy lehet? Amikor az adóhivatal 1 be rakta így nagyon sokat levonnak tőle a 300e ft se kapja meg. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Elnézést ha rossz helyre írtam. Negatív komikat nem kérek.
2014. dec. 15. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Az hogy milyen Steuerklasse-ban van az igazabol csak adoeloleg megallapitasanal szamit, amikor benyujtja az adobevallast, az adohivatal ugyis a tenyleges viszonyokat allapitja meg.


Ha a parod egyedul van Nemetorszagban akkor Steuerklasse 1-ben kell lennie. A Steuerklasse 6 az csak akkor ervenyes, ha tobb cegnel all valaki egyszerre alkalmazasban, akkor a masodik es a tobbi munkaberere vonatkozik.

2014. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez szerintem a munkáltatón múlik!

A főnökének kellene szólnia!

2014. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen egyedül van kint! Nem dolgozik több cégnél. Állítólag utalnak majd még nekik 200 eurot a héten holnap pedig a főnökkel beszélnek. Hát kíváncsi vagyok mi lesz! :(
2014. dec. 15. 13:37
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem a munkaltaton mulik.


Ezt a munkavallalonak kell igenyelnie.

2014. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

"Állítólag utalnak majd még nekik 200 eurot a héten"


Mire fel? Ez igy sehogyan sem kerek.


Ha a parod egyedul van kint akkor Steuerklasse 1-ben van, pont. mennyi a brutto havi fizetese es mennyi nettot kap?

2014. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

Mi lenne, ha a gyakorikérdések helyett az illetékes hivatalnál érdeklődnétek?


buergerreferat@bmf.bund.de


Mielőtt feltennéd a kérdést, nem, magyarul nem tudnak.

2014. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze h nem kerek mert szerintem ez a cég egy nagy kamu. Nem jól csináljak a dolgokat. Páromon kívül még sok ember 6 osba van pedig 1 be kellene lenniük de nem rakják őket. És ma azt mondták h utalnak még ezen a fizetésen kívül még 200 eurót. Én is csak azt mondom amit nekem mondott a párom.
2014. dec. 15. 16:39
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

"Páromon kívül még sok ember 6 osba van pedig 1 be kellene lenniük de nem rakják őket."


Mint ahogy mar mondtam: NEM A CEG rak teged Steuerklasse-ba.

2014. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tessék, itt a pontos információ:


"Die Zuständigkeit für die Änderung der Lohnsteuerabzugsmerkmale ist am 1. Januar 2012 von den Meldebehörden auf die Finanzämter übergegangen (§ 39 Abs. 1 und 2 EStG). Die Änderung von Voraussetzungen für die Steuerklasse ist dem Finanzamt mitzuteilen. Das Finanzamt führt dann einen Wechsel der Lohnsteuerklasse durch. Der Wechsel in eine für den Arbeitnehmer günstigere Steuerklasse erfolgt nur auf Antrag des Arbeitnehmers (§ 39 Abs. 5 bis 7 EStG). Grundsätzlich kann die Steuerklasse einmal im Jahr geändert werden. Der Tod des Ehegatten oder Lebenspartners sowie Arbeitslosigkeit bilden hierbei Ausnahmen."


Tehát a párodnak kellene felvennie a kapcsolatot a Finanzamttal, lehetőleg minél hamarabb. Meg kell indokolni, miért szeretne váltani - változtatásra főszabály szerint évente egyszer van lehetősége. A változtatást a feltételek teljesülése esetén a Finanzamt végzi el. De, mint már írtuk, ezt a munkavállalónak kell kérvényeznie.


A Lohnsteuerklasse VI egyébként cumi :(

Itt a legmagasabb az elvonás mértéke. Ezt a második, vagy további munkaviszony létesítésekor számolják a Lohnsteuerkarte alapján:


[link]


Nem cseszegetésből, de ha valaki Németországban vállal munkát, az miért nem tájékozódik megfelelően? Húsba vágó témákról van szó!

Mindegy, remélem, tudtam segíteni.

2014. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legkesobb az adobevallasnal ugyis kiderul hogy melyikbe kellett volna lennie, es akkor a Finanzamt visszafizeti a befizetett adot, vagy bekeri a hianyt.
2014. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!