Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan számoljam ki a nettó...

Hogyan számoljam ki a nettó béremet?

Figyelt kérdés
Ha magam akarom kiszámolni,mennyi a nettó keresetem,hogyan kell ezt csinálni?Pl.decemberi hónapra lesz 2 db szabadságom, lesznek a fizetett ünnepek(3db) és 12 munkanapra bruttó 100800Ft?Mennyi pénzt kapok a két nap szabadságra(bruttó/nap) és mennyit a fizetett ünnepekre(bruttó/nap)?

2014. dec. 17. 08:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és ha megvan a bruttó fizetésem,abból mennyi a levonás,mennyi lesz a nettó keresetem a decemberi hónap után?
2014. dec. 17. 08:40
 2/4 anonim ***** válasza:
2014. dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz megmondani, de ha én ki akarnám számolni, akkor előkeresnék olyan bérpapírt, amikor szabadságon voltam, meg olyat is, amikor fizetett ünnep volt. Azokon fel van külön tüntetve, hogy mennyi jár értük bruttóban. Azt hozzáadnám a ledolgozott napok bruttójához, aztán beírnám a kalkulátorba, amit a 2-es válaszoló linkelt. Persze ehhez az kell, hogy legyen ilyen bérpapírod.
2014. dec. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nettó béred = bruttó bér - annak 34,5 %-a.


Bruttó béred mi sem tudjuk, mivel nincs információ afelől, hogy milyen díjazásod van (fix, heti, órabér, avagy teljesítménybéres), nem tudjuk a munkarendedet (5/2-es, vagy munkaidőkeretes), stb.

2014. dec. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!