Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB maradék decemberre, új munka?

TB maradék decemberre, új munka?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a diákom okt. 31-én ugye lejárt, azaz dec. 16-tól fizetni kellene TB-t.


Viszont sikerült szereznem munkát, azonban januári kezdéssel - még pontosan nem tudom milyen dátummal vettek fel, csak azt mondták, hogy 7-én jöjjek csak, mert 5-6 náluk újévi leltár, ne akkor jöjjek be.


A munkáltatóm arra kért, hogy kérjek egy 25 alatti kedvezményes adózási igazolást, amit csak 7-én ráérek vinni.

"...érvényesítés feltétele, hogy a munkavállaló az állami adóhatóság által kiállított, 15 napnál nem régebbi igazolással (egy alkalommal) a munkáltató részére igazolja, hogy legfeljebb 180 nap biztosítási kötelezettséggel járó munkaviszonnyal rendelkezik."


Most akkor TB-ről is van itt akkor szó?


Összességében, hogy zajlik így a TB fizetésem?



2014. dec. 18. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:

nem, amit idéztél arról szól, hogy pályakezdő vagy!

tehát életedben eddig max. 6 hónapot dolgoztál...

a tb-d addig fizetni kellene, de 1 hónappal nem fognak foglalkozni!

2014. dec. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké, legalább a papírt akkor értem.


Június óta keresek munkát, úgy voltam vele, hogy amíg van diákom, addig kell találnom valamit, fene hozta így, hogy most lett meló.

Előző héten mentem volna be a Munkaügyibe, ha ez akkor nem jött volna össze.


Azért vagyok csak kicsit összezavarodva, hogy akkor a most dec 16-tól januári kezdésemig kéne-e befizetnem valamit?

A munkáltatóm csak annyit mondott, hogy mire kezdek, el lesz intézve minden, hivatalosan, csak ezt a papírt kérik tőlem.

2014. dec. 18. 14:49
 3/5 anonim válasza:
45%
Kérdezd meg a főnöktől, hogy hányadikától leszel bejelentve, és rendezd a fennmaradó napokat, mert előbb-utóbb úgyis behajtják rajtad.
2014. dec. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 18. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:

December 16-tól a január X.Y. napi kezdésig fizetned kell magad után az egészségügyi szolgáltatási járulékot!

Ha nem teszed, majd automatikusan előírja részedre a NAV, mivel látni fogja a rendszerben, hogy potyautas voltál ebben az időszakban.

Mivel a törvény azt írja elő, hogy Neked van bejelentési kötelezettséged ezzel kapcsolatban, ezért nem is lepődhetsz meg, ha egy mulasztási bírsággal is "megkínálnak" még.


14T1011-es nyomtatványon kell bejelentened a fizetési kötelezettségedet és ezen is kell kijelenkezni. De kijelentkezni csak akkor kell, ha valami más miatt lennél jogosult (pld. GYES) eü. ellátásra, nem pedig a munkaviszonyod jogán. A munkaviszonyt jelenti a munkáltató a belépésedkor, ezért tud róla a NAV, és az alapján onnantól kezdve visszavonja a fizetési kötelezettséget. GYES-t, stb. nem jelentenek, azért kell az illetőnek magának bejelentést tenni róla.


A fentieket helyetted a céged nem tudja megoldani és nem is oldhatja meg. Magyarul semmi köze hozzá.

Köze a 25 év alattiak foglalkoztatása után megillető kedvezményhez van, amelyhez az igazolást a NAV állítja ki.


A fentiek két különböző dolog...

2014. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!