Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó vagyok....

Egyéni vállalkozó vagyok. Vettem néhány hónapja egy kocsit. Ha beviszem a vállalkozásba, akkor az autó vételárát elszámolhatom költségként?

Figyelt kérdés
Továbbá az is érdekelne, hogy ha behozom a vállalkozásba a kocsit, akkor kell új forgalmi?

2014. dec. 18. 19:49
 1/2 anonim válasza:
55%
Ha egyeni valalkozo vagy es magadtol nem tudod ezeket a dolgokat, valoszinu van egy konyvelod. O ismeri a ceged lehetosegeit, o tud neked igazan ezekre valaszolni. Igy ennyi informacioval nem lehet megvalaszolni. Valoszinu beviheted, igen kell uj forgalmi.A ceg lesz az uj tulajdonos, menetlevellel kozlekedhet, de persze sok fugg attol, hogy mi is az az egyeni valalkozas.
2014. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
41%

Ha személyszállítással vagy gépkocsi bérbeadással foglalkozol, akkor évi 20% erejéig 5 éven keresztül a teljes vételárat leírhatod.


Ha nem, akkor a bekerülés évében az adott éves bevételed max. 1%-ig. Tehát, ha van mondjuk évi 10 mill bevételed, akkor 1-szer 100.000 Ft-ot számolhatsz el.

2014. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!