Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem adtam le az alkalmi...

Nem adtam le az alkalmi munkavállalói kiskönyvemet, jan.15-ig, így adóbevalláskor be sem vallottam. Most találtam meg, utólag be szeretném vallani, nehogy megbüntessenek, lehetséges -e? Lesz -e valami következménye ennek?

Figyelt kérdés
A főállásommal minden o. K.
2008. aug. 19. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehet, önellenőrzést kell beadni, aminek az a következménye, hogy a bevallással egyidejűleg önellenőrzési pótlékot is kell fizetni, egyébként semmi, ilyen adatlapot vagy apeh-tól lehet beszerezni, vagy interneten az apeh.hu-n.
2008. aug. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!?Már nagyon be voltam ijedve,mert hát kitudja...az apeh nem óvoda-az ilyeneket nem ejnye-bejnyével intézi el,sajna elég lazán röpködnek a százezrek!
2008. aug. 20. 14:12
 3/3 anonim válasza:

Szia. Ajjjjajjjj!

Hát, sürgősen fogjad meg az am könyvedet és sétálj be a munkaügyi központba vele, ahol adnak egy igazolást, hogy mikor, hány napot dolgoztál és mennyi volt a jövedelmed.

Írod, hogy a főállásoddal minden ok.,. hát itt a baj!!!!!

Ugyanis a szabály a következő:

- Ha csak am könyvvel dolgoztál volna, de az abból származó jövedelmed nem haladta volna meg 2007. évben a 786.000,- Ft-ot, akkor nem kellett volna bevallanod. De mivel van főállásod, akkor viszont már azzal együtt kellett volna bevallanod és jövedelem adót fizetned utána.

Sürgősen intézkedj és önreviziózzál, hogy megelőzd a bajt, ui. az önrevizió az mindig olcsóbb, mintha az APEH állapítja meg az SzJA hiányt és bírságol.


Bízom benne, hogy érthetően írtam le. Ha kérdésed lenne még ezzel kapcsolatban, szívesen válaszolok rá. Üdv.

2008. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!