Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy őstermelő hogyan csinálja...

Egy őstermelő hogyan csinálja meg az adóbevallását?

Figyelt kérdés
Eddig rendes munkahelyem volt és nem nekem kellett de gondolkodom rajta, mivel vannak földjeink, hogy megpróbálom, de nem igazán értek hozzá. Van itt olyan, aki régebb óta foglalkozik ezzel esetleg? Pl. az adózás, tb járulék, interneten vagy hagyományos úton, és mi kell hozzá, stb. ilyenek érdekelnének, ha pár mondatban, az is elég lenne, megköszönném.

2015. jan. 7. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Adózás:

Az árbevételedtől és a választott adózási módtól függ.


TB járulék:

Attól függ, hogy az előző évben is őstermelő voltál, vagy kezdő őstermelő vagy.

Bevallást negyedévente kell küldeni róla, ügyfélkapun keresztül.

2015. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2015. jan. 7. 23:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom 600 ezerig nem kell bevallás. A TB-t csak az ügyfélkapun lehet intézni. Anyámnak én csináltam néhány éven át. Ha a földekből meg tudsz élni, akkor ezzel is megbirkózol...
2015. jan. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!