Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Életem első adóbevallása?

Életem első adóbevallása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sosem kellett még adóbevallást csinálnom, 2014-ben dolgoztam először, diákmunkaként. Most pedig meg vagyok lőve, mert teljesen idegen tőlem ez az egész, azt sem tudom pontosan, mi az az adóbevallás, mit kell vele csinálni, hogy működik stb. Egyszerű, érthető tájékoztatást sem találok a neten sajnos.

Tavasszal dolgoztam néhányszor, alkalmi jelleggel (kb. 3-4 alkalom), az egyetemi szövetkezeten keresztül, tőlük semmiféle információt nem kaptam ezzel kapcsolatban. Szeptember óta rendszeres melóm van, egy másik diákszövetkezeten keresztül, akik legalább a bérelszámolásomról adnak valami papírt minden hónapban. Ők alapvetően megcsinálnák helyettem az adóbevallást - de csak akkor, ha az év során kizárólag náluk kerestem pénzt. Ez viszont nem így van, így ez is ugrott.


Tudna valaki segíteni, hogyan induljak el, milyen furcsa számú nyomtatványra van szükségem, és mi a menete ennek az egésznek? Nagyon megköszönném!

20L



2015. jan. 13. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Majd megkapod postán, hogy melyiket kell kitöltened. A diákszövetkezet mge köteles kiadni az adópapírod, abba benne van, hogy xy sorba mit kell írni. Kitöltöd, kinyomtatod, elküldöd a NAV-nak.
2015. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
Beszélj otthon a szüleiddel is, ők már több bevallást meg kellett, hogy csináljanak.
2015. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 belapus ***** válasza:
86%

Töltsd le a NAV honlapjáról a nyomtatványkitöltő szoftvert, és telepítsd fel a gépedre.Miután beírtad az adatokat a megfelelő rovatokba, a program le is ellenőrzi, hogy helyesen lett-e kitöltve a nyomtatvány.Súgója is van.Ha igényelsz Ügyfélkaput, online is leadhatod a bevallást.

Elméletileg a tavaszi munkád után - és a mostani után is - meg kellene kapnod január 31-ig a megfelelő dokumentumokat.

Az adódat a 1453-as nyilatkozattal kell bevallani.Ha nem kapnád meg postán, a NAV helyi ügyfélszolgálati irodáiban is hozzájuthatsz ingyenesen, és ott le is lehet adni a kitöltött nyomtatványt.



[link]

2015. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!