Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Erotikus történeteket írok és...

Erotikus történeteket írok és értékesítek, kell adóznom utána?

Figyelt kérdés

Idestova 7 éve írok felnőtteknek szóló történeteket amiket 5 éve Amazonon illetve Smashwords-ön és hasonló oldalakon értékesítek digitális formában.

23 éves vagyok és idén befejezem a főiskolát így eddig nem fizettem semmi adót (még nem dolgoztam). Az utóbbi 1.5-2 évben sok történetet sikerült eladnom így elég nagy összeg gyűlt össze (~6.5 mFt). A számlámról csak alkalom adtán vettem ki pénzt 15-20 ezer forintot.


Kérdéseim a következők:

Kell adóznom ilyen jellegű jövedelem után?

Ha igen, hogyan?

Ha kell adóznom, akkor el lehet titkolni a jövedelem szerzésének a jellegét (érthető okok miatt)?

Eddig nem adóztam egyáltalán, szarban vagyok emiatt?

Tudok költeni ebből a pénzből úgy, hogy ne figyeljenek fel rá?


Eléggé pánikhangulatban vagyok, úgyhogy hálás vagyok minden segítségért. Ha esetleg több információra van szükség, akkor kérdezzetek.


Mégegyszer köszönöm a segítséget!



2015. jan. 25. 00:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kell adóznom ilyen jellegű jövedelem után? kellett volna

Ha igen, hogyan? adószámos magánszemélyként pl

Ha kell adóznom, akkor el lehet titkolni a jövedelem szerzésének a jellegét (érthető okok miatt)? mi a ciki a könyvírásban?

Eddig nem adóztam egyáltalán, szarban vagyok emiatt? sose jön rá senki

Tudok költeni ebből a pénzből úgy, hogy ne figyeljenek fel rá? nem egy akkora összeg, hogy feltűnjön bárkinek is


dobsz priviben linket, miket írsz? hasonlóban gondolkodom én is, csak eddig nem volt időm leülni írni

2015. jan. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mesélj, hol tartasz most?
2015. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!