Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 2014-ben nem dolgoztam,...

Ha 2014-ben nem dolgoztam, akkor miért küldtek adóbevallási papírt?

Figyelt kérdés

2012-ben és 13-ban dolgoztam diákként nyáron, és ilyenkor kaptam papírt, visszaküldtem kitöltve, és minden rendben volt.Most azonban a 14-es évben nem dolgoztam, mégis küldték a borítékot.Ilyenkor mi után adózók? Vissza kell-e egyáltalán küldenem ebben az esetben?

Kérlek ne szidjatok ha buta a kérdés, de "csak" 17 éves vagyok, így nincs ezekhez még kellő tapasztalatom.



2015. jan. 30. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Ha egyszer bekerültél, mint adózó, akkor küldik minden évben a csomagot. Honnan tudnák, hogy nem dolgoztál? Elvileg nem kell küldened semmit. Adóügyileg meg 0-ás bevallást kellene csinálnod.
2015. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg, meg "adóügyileg" sem kell kitöltened a bevallást, ha nem volt 2014. évben adóköteles jövedelmed.

Nullás bevallásokat meg felejtsük már el! Ami butaság kering ezzel a nullás bevallással kapcsolatban...


Nullás bevallást a vállalkozásoknak kell beadniuk, magánszemélynek nem, kizárólag, ha külföldön szerez jövedelmet és van lehetősége ott valamilyen adókedvezményben részesülnie. Akkor kérhetnek hozzá Mo-ról "jövedelemigazolást", jobban mondva egy olyan igazolást a NAV-tól, hogy nincs Mo-n adóköteles jövedelme. Ezt pedig a NAV csak akkor tudja hitelt érdemlően igazolni, ha van arra az évre adóbevallása beadva az illetőnek. Ilyenkor nem árt egy nullás, hiszen a NAV nem tudhatja, az illető csak elfelejtett bevallást beadni, vagy nincs mit bevallania. Azért nem adja ki "nullás" bevallás nélkül az igazolást a külföldön igénybe vehető kedvezményhez.


Ha valaha is adtál be adóbevallást, akkor 2 évig automatikusan küldi a rendszer a csomagot, még akkor is, ha nincs mit bevallanod.

Ha 2014. évre nem adsz be bevallást (és ne adj be, mert Neked nem kell), jövőre már nem fognak küldeni, az automatika leállítja.

2015. jan. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Enikő64 ***** válasza:
Nem kell nullás adóbevallás,ha nappali tagozatos diák vagy.Egyébként be kell küldeni a nullás bevallást és 2014.évre az egészségbiztosítási alapot ki kell fizetni,ami 227 Ft./nap.
2015. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Enikő64!


Nem kell bevallást készíteni, ha nem volt adóköteles jövedelme!


Ha nem volt adóköteles jövedelme, akkor egészségügyi hozzájárulás-fizetési kötelezettsége sem lehet (EHO)!


Miről Te beszélsz, az nem EHO, hanem egészségügyi szolgáltatási járulék. Semmi köze az adóbevalláshoz!


Az adóbevallásban adóköteles jövedelmeket vallunk be és adott esetben a hozzá köthető egyéb dolgokat, mint például az EHO.

De az EHO nem egyenlő az egészségügyi szolgáltatási járulékkal!


Tehát a helyzet ugyanaz: Nem kell bevallást készítenie a kérdezőnek, ha nem volt adóköteles jövedelme 2014. évben, hiába küldtek csomagot hozzá! "NULLÁSAT SEM"!

2015. febr. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!