Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldön dolgozom, itthon...

Ha külföldön dolgozom, itthon mit kell csinálnom az adóbevallással?

Figyelt kérdés
Angliában vagyok március óta, ott dolgozom (bár adót nem vonnak tőlem mert nem éri el a határösszeget a fizum, mivel csak 4 órában vagyok). Itthon kijelentkeztem a tb alól. Mi a teendőm az adóbevalással?
2015. jan. 31. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha itthonról nem volt mellette bevételed, kintre meg nem kértek adóigazolást tőled akkor semmi.
2015. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yoshimitcu ***** válasza:
és mennyi jön ott össze 4 órába havonta? mit melózol? én is kiszeretnék majd menni
2015. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Norbert: Fel sem kell tüntetni itthon, hogy mennyit kerestem? Nekem furcsának tűnik, hiszen ez így nagyon megkönnyítené pl a pénzmosást.


2: Angol minimálbéren vagyok (6,3 fontos órabér), de valójában többet dolgozok 4 óránál.

2015. febr. 4. 11:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben itthonról nem származott jövedelmed, akkor nem kell leadni adóbevallást sem, hiszen nem is ide adóztál.


Tb-ből , eü járulék alól is ki vagy jelentkezve ha kint vagy biztosított, egyes esetben még a lakcím nyilvántartásból is.



Nekem eddig a könyvelőm mondta korábban, tavaly a NAV-nál, hogy semmi nem változott azóta, de mivel mellette volt időközben itthon vállalkozásom, meg egyéb bevételem, így abban már fel kellett tüntetni a külföldi jövedelmet is, de továbbra sem adóköteles.

Ennek az alapja az, hogy vizsgál(hat)ják, hogy a magánszemély illetőséggel hol bír a jövedelme szempontjából. "Amennyiben a munkavégzés helyszíne nem egyezik meg az illetőség államával, akkor a munkavégzés helye szerinti államban is adóköteles lehet a jövedelem, ha 183 napot meghaladó időtartamban dolgozunk a másik államban, vagy bérünket onnan fizetik, esetleg egy ottani telephely viseli a bér kifizetésével kapcsolatos költségeket. "


A Nav-nál annyit mondtak tavaly év végén,hogy ha nem volt itthonról bevételem, akkor nem kell, vagy ha kintre nem kértek tőlem adóigazolást. Azt nem kértek, nem tudom kitől kérnek kinti munkáltatók, vagy egyéb szervezetek(?). Ha volt, akkor pedig írjam be, de már abból nem vonnak, viszont az adóalapot úgy tudom növeli.

2015. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2015. febr. 4. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!