Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell az adóbevallásban...

Hogyan kell az adóbevallásban feltüntetni a családi adókedvezményt? Egy gyermekünk van,2013-ban született, én vettem igénybe az adókedvezményt.

Figyelt kérdés
A 19. sorban feltüntettem a 750. 000 ft-ot, de hogyan tovább. Összesen 122680 ft járulékkedvezményt kaptam 2014-ben, ezt hova tüntetem fel?
2015. febr. 1. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem írtál el valamit?
2015. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted? Hol írtam el valamit?
2015. febr. 2. 05:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy igénybe vetted az adókedvezmény teljes mértékét és még járulékkedvezményt is kaptál?

Mennyi volt a havi bruttód?

2015. febr. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is itt akadtam meg és most kicsit utánaolvastam! Az adókedvezmény érvényesítéséhez meg kell nevezni a gyermeket, illetve adóazonosító jelét, születési idejét és helyét, valamint anyja nevét is ki kell tölteni a 03-as számú lapon.


750.000 Ft-ot lehet egész évben igénybevenni, ami azt jelenti, hogy 12 x 62.500 Ft, egy gyermek esetén.


Special azt nem értem, hogy mit jelent a félkövér betűvel szedett KERETÖSSZEG rublika.... ez lehet talán a 750.000 Ft? Mert alatta van két lehetőség, ami egyszer a magad által meghatározott járandóságot jelenti, másik a MÁSOK által meghatározott összeget.

Nem tudom miért kell ennyire elbonyolítani a bevallást :( Ha sikerül választ kapnod a kérdésedre, akkor légyszi oszd meg velünk, engem is érdekelne!

2015. febr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem adókedvezmény=járulékkedvezmény,csak így tüntették fel a papíromon. Max.gyedet kapok.
2015. febr. 2. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen!

Akkor te 122680 ft adókedvezményt kaptál?

2015. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen.

A kérdésemben tudsz segíteni?

2015. febr. 3. 05:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!