Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cég "felszámolás alatt",...

Cég "felszámolás alatt", "elnevezés törölve". Kötelezhető még az elmaradt bér kifizetésére?

Figyelt kérdés
Benyújtottam egy kereseti kérelmet a Munkaügyi Bíróságra, amiért az előző munkáltatóm nem fizette ki 3 havi béremet, aminek már 1 éve. A Bíróság a tegnapi napon kötelezte a munkáltatót (nem jelent meg a tárgyaláson), hogy fizesse meg a tartozásomat 15 napon belül. A bíróság azt mondta nekem, hogy amennyiben a cég nem hajlandó fizetni, akkor az állami garanciaalapból ki leszek fizetve. Ha viszont már nem létezik a cég, mert felszámolták, sajnos a pénzemet már nem fogom megkapni, még az államtól sem. Ma próbáltam megnézni az e-cégjegyzék oldalán, hogy létezik-e a cég, és azt adja ki a rendszer, hogy az XY cég "felszámolás alatt" illetve az XY cég " (Elnevezés törölve) ". Ez mit jelent? Mire számíthatok?

2015. febr. 10. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudni innen, hogy mi történt a céggel. "Elmaradt" a felszámolás (kétlem), vagy már meg is szünt.


Ha tovább működik, akkor jobb helyzetben vagy, ha viszont megszűnt, akkor dolgod van, nem is kevés.


Ha úgy "végelték" le a céget, hogy a felszámolóbiztos nem vette figyelembe, hogy Te is hitelezője voltál a cégnek, és a cég tartozott Neked bérrel, az már nagy hiba... a felszámolónak. Nem volt elég alapos! A Neked járó 3 havi béredet is meg kellett volna igényelnie a bérgarancia alapból még akkor is, ha már nem voltál dolgozója a cégnek.

Ezt elmulasztotta, törvényt sértett. Mivel a cégen már (valószínűleg) nem tudod behajtatni, ezért a felszámolóbiztos köteles helyt állni a tévedéséért. Ha önként nem hajlandó, akkor polgári peres útra kell terelned a dolgot.

Az előzmények alapján "nyert" ügyed van.


A legfontosabb először is: Kideríteni, hogy mi van a céggel!!!!

2015. febr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"A legfontosabb először is: Kideríteni, hogy mi van a céggel!!!!"


És annak hogy nézhetek utána?

2015. febr. 12. 10:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy' Neked milyen lehetőségeid vannak, azt én nem tudom. Én azt tudom, hogy én hol tudok "kutakodni" és milyen információkhoz jutok általa.


Ha írsz privátban egy cégjegyzékszámot, akkor megpróbálok segíteni!

2015. febr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!