Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EV KATA adózás mellett kell...

EV KATA adózás mellett kell '53-as bevallást benyújtani?

Figyelt kérdés

[link]


Itt alul írja hogy

egyéni vállalkozó


’KATA + ’53-as bevallás, ha Szja tv. hatálya alá tartozó kötelezettsége is van


De ha nincs, akkor nem kell egyáltalán vagy 0Ft-ost is be kell küldeni?



2015. febr. 16. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ott írja linkelted.... Katásnak meg nem kell könyvelő ugyibár...
2015. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, ezért kérdeztem, mert nem egyértelmű.

Most arra gondolsz, hogy akkor nem kell?


A második megjegyzésedet értem, csak az a baj, hogy nem mindenki korrekt.

Ha nem verne át a könyvelő, lenne,(boldog lennék) és nem a pénz spórolásról van szó. Sajnos 1-2 könyvelő el tudja venni az emberek kedvét, és inkább a minimális szintet megpróbálja elsajátítani. Nem ettől fog éhen halni senki.


Valamint tényleg egyszerű a KATA év végi, önmagában szerintem tényleg nem kell hozzá könyvelő, talán ezt a könyvelők is elismerik.


Azért köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

2015. febr. 16. 15:44
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem kell általánosítani, én például nem verem át az ügyfeleimet és soha nem is tettem. De ugye a vakbélműtétnél sem kérdezed hogy hogyan kell vágni, hanem kórházbamész? És ugye ott is van rossz orvos?
2015. febr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én sem szoktam átvágni az ügyfeleim, de azért ne általánosíts kérlek azzal hogy minden könyvelő ilyen, és ne attól legyen valaki rossz könyvelő mert pénzt kér a munkájáért.

Igen egy bevallás év végén, és induláskor 2 órás fejtágítás a vállalkozónak mert fogalma sincs semmiről, mindent tudni szeretne - jogosan - ülni melletted amíg kitöltöd a bevallásokat (101E vagy 201T 1041 IPA stb) megmagyarázni neki minden sort hogy mit hova miért kell beírnod és ötször elmondani neki ugyanazt .... azért ne a könyvelők legyenek már rosszak ha ezt nem hajlandóak ingyen megcsinálni.

2015. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Félre értesz. Nem a pénz a baj, mindenkinek jár a munkájáért a pénz. (Mondjuk az sem túl szimpatikus, amikor mond egy összeget, majd miután átbeszéljük a vállalkozást, a bevételt, akkor utána már rögtön a dupláját mondja. Nem azért mert többlet munkája lett volna vele, hanem mert meghallja mennyi a bevétel. No comment.)



Szóval senki nem kéri ingyen, de egy kérdésért már had ne kelljen könyvelőért rohangálni.


Sajnos nem az a segítőkész szakma, mindig jön a megjegyzés, hogy "mert ugye nem kell könyvelő..."

De ez "minden" fórumon így megy, hogy rögtön lecsap az első ember, hogy mit képzelsz, hogy fel mered tenni a kérdést, és azonnal keress magadnak egy könyvelőt.



Ha nektek van valamilyen informatikai problémátok, rögtön kihívtok egy informatikust 10000Ft-ért, vagy felteszitek a kérdést egy ismerősnek vagy egy fórumon? Na ugye...


Komolyan mondom nincs még egy ilyen szakma, amiben ha az ember kérdést intéz az interneten a többi emberhez, akkor rögtön leszólnák.


Nézd csak meg, valaki megkérdezi, hogy kell elkészíteni egy ételt, akkor nem ugrik oda egy szakács, hogy menjél étterembe és fizesd meg.

Vagy ha nem nyomtat a nyomtató, és megkérdezed mi lehet a probléma, nem fog odakommentelni az első informatikus, hogy miért nem hívsz szakembert?


Ez egy segítségnyújtó oldal, ahol - ahogy le is van írva - a kérdésre illik válaszolni, és nem megjegyzést fűzni.

Ha valaki olyan mentalitású, hogy ilyenkor fortyog magában, hogy miért nem tud ezzel is pénzt keresni, és mintha a fogát húznák, ha a szakmájából egy kérdésre ingyen kell válaszolni, az egyszerűen ne válaszoljon. Erre mondom azt, hogy ettől még - egy kérdéstől- egy könyvelő sem fog éhen halni.

2015. febr. 17. 12:34
 6/15 anonim ***** válasza:
Drága kérdező! Ehhez már nem tudok mit hozzátenni, mint annyit, hogy ha én kérdezek mondjuk egy informatikustól, akkor tuti olyantól teszem, akinek már én is tettem szívességet, vagy szintén szembe fog kérdezni bármilyen könyvelési vagy egyéb kérdést és nyilván neki válaszolok. Ezt hívják kölcsönös szívességnek..... Szerintem legalábbis. Az hogy te találtál egy tesco gazdaságos könyvelőt akiről a végén kiderült hogy még se az, szerintem nem a mi hibánk....
2015. febr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyébként kapcsolati tőkének hívják.... :D
2015. febr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Te látom mindent meg tudsz magyarázni. Kérdeznék valamit? Mit keresel ezen az oldalon, ha csak annyira futja tőled, hogy beszólogassál azoknak akik feltesznek egy kérdést?


Miért nem foglalkozol a munkáddal?

E helyett itt próbálod meg leoltani azt, aki kérdez egyet.


Ugyan logikus, hogy a könyvelő a szakmájából adódóan anyagias, pénzéhes, mint te, de az ember mindig reménykedik abban, hogy talál jóravaló, kedves, tisztességes embereket, akár könyvelőt is aki szívesen válaszol.


Ha már a kapcsolati tőkéről beszélsz:

Pont az lenne a kapcsolati tőke, amikor megelőlegezed a választ, és később esetleg így szerzel szakmai bizalmat, majd ügyfelet. De te látom, túl ostoba vagy ahhoz, hogy ezt felfogd.


Ez az oldal nem a harácsoló, állandóan a másikból hasznot húzó emberekről szól, hanem azokról, akik szívesen segítenek, válaszolnak.


Te élből megsérted a felhasználási feltételeit ennek az oldalnak azzal, hogy nem a kérdésre válaszolsz.

Azzal próbálod meg gyengíteni az oldalt, és a felhasználóit, hogy nehogy itt kérdezni merjenek mert akkor te éhen döglesz a családoddal.

Sajnos az ilyen ostoba hozzáállás miatt ez tényleg reális veszély rád és a családodra nézve, de ez már legyen a te problémád. Szép napot! :)

2015. febr. 18. 04:57
 9/15 A kérdező kommentje:

A kisadózó vállalkozások és kisadózók a Katv. 9. § (1) bekezdésében foglalt speciális rendelkezés alapján tehát mentesülnek az adóalany gazdasági tevékenységével, az általa bejelentett kisadózónak teljesített kifizetésekkel, más juttatásokkal és a bejelentett kisadózónak az adóalanytól a tevékenységére, tagsági jogviszonyára tekintettel megszerzett jövedelmével összefüggésben az éves személyi jövedelemadó bevallás (’53), a társasági adó bevallás (’29), és a kifizetésekkel összefüggő havi adó- és járulékbevallás [’08, illetőleg az egyéni vállalkozók esetében az ’58 bevallás) benyújtása alól.



[link]

2015. febr. 18. 10:43
 10/15 anonim ***** válasza:

Te látom mindent meg tudsz magyarázni. Kérdeznék valamit? Mit keresel ezen az oldalon, ha csak annyira futja tőled, hogy beszólogassál azoknak akik feltesznek egy kérdést?


Miért nem foglalkozol a munkáddal?

E helyett itt próbálod meg leoltani azt, aki kérdez egyet.


Ugyan logikus, hogy a könyvelő a szakmájából adódóan anyagias, pénzéhes, mint te, de az ember mindig reménykedik abban, hogy talál jóravaló, kedves, tisztességes embereket, akár könyvelőt is aki szívesen válaszol.


Ha már a kapcsolati tőkéről beszélsz:

Pont az lenne a kapcsolati tőke, amikor megelőlegezed a választ, és később esetleg így szerzel szakmai bizalmat, majd ügyfelet. De te látom, túl ostoba vagy ahhoz, hogy ezt felfogd.


Ez az oldal nem a harácsoló, állandóan a másikból hasznot húzó emberekről szól, hanem azokról, akik szívesen segítenek, válaszolnak.


Te élből megsérted a felhasználási feltételeit ennek az oldalnak azzal, hogy nem a kérdésre válaszolsz.

Azzal próbálod meg gyengíteni az oldalt, és a felhasználóit, hogy nehogy itt kérdezni merjenek mert akkor te éhen döglesz a családoddal.

Sajnos az ilyen ostoba hozzáállás miatt ez tényleg reális veszély rád és a családodra nézve, de ez már legyen a te problémád. Szép napot! :)


Nem szólogattam be, max a véleményemnek adtam hangot ehhez jogom van!

Hidd el foglalkozom a munkámmal nem is keveset! Az éhen döglessz kifejezés szerintem kissé erős, úgy gondolom, nincs jogod sértegetni. De te tudod. Érdekes, mégis van kapcsolati tőkém, valószínűleg tényleg nem tudom mi az...


és még egy dolog, jópár magánszemélynek segítek mert az az oldal arra való, nem arra, hogy a te vállalkozási kérdéseidet megvitassuk szerintem.


És csak egy dolog, ne ítélj, hogy ne ítéltess!


Neked is szép napot! :)

2015. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!