Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 2005 júniusától törlesztek...

Ha 2005 júniusától törlesztek lakáscélú állami kamattámogatott hitelt, akkor meddig vehetek igénybe adókedvezményt emiatt?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy a törlesztés megkezdésének évétől és az azt követő 4 adóévben. Lehet, hogy rosszul értelmezem, de szerintem akkor még a 2009-es év után is járna, nem? Viszont a bank most nem küldött erről tájékozatót, igazolást.
2010. febr. 12. 07:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is a 2009 az 5. éved. De nem te vagy az első, aki még nem kapta meg, hiába a január 31-i határidő.

De ha van családi pótlékra jogosult gyermeked, és nem kaptál szocpolt, akkor mindaddig jár az adókedvezmény, amíg a háztartásodban családi pótlékra jogosult gyermeket nevelsz. De ezt az igazolást minden évben kérni kell. (az 5. év után) De ezek szerint előtte is.

2010. febr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sikerült beszélnem a bankkal, és azt mondták, hogy az értesítési határidő megváltozott ettől az évtől, február 15-ig kell postára adniuk a levelet!

Egyébként tényleg jogosultak vagyunk még a 2009-es év után adókedvezményre.

Ebben csak az a szép, hogy ha valaki az egyszerűsített adóbevallást választja, annak február 15-ig kell postázni a nyilatkozatot, tehát a két levél simán elkerülheti egymást, és ha nem jut eszébe utána járni, akkor...

2010. febr. 12. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!