Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatásn...

Egyszerűsített foglalkoztatásnál hogyan lehet megnézni, hogy bejelentettek-e?

Figyelt kérdés

Egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmaz egy vállalat. Olvastam neten, még tb-t sem kötelesek utánam fizetni. Mivel nem kötelező munkaszerződést írni nem is irtunk. Ahogy olvastam neten, még tb-t sem kötelesek utánam fizetni.

Kérdésem az lenne, hogy így hogyan tudom megnézni, hogy bejelentett-e? Tudom ott van az ügyfélkapu, okmányirodában is voltam már, él a regisztrációm, de tb alapján nem mutatja ott, hogy bejelentett-e. Valami más mód van rá?

Főnököm azt mondja, h igen, bejelentett, valamelyik nap irunk jelenlétit, valamelyik nap nem.



2015. febr. 23. 05:54
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
hogyan mutatná tb alapján, ha egyszer azt nem fizet utánad?
2015. febr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem "még tb-t sem kötelesek utánam fizetni", hanem nem is fizethetnek TB-t utánad.

EFOnál közterhet fizet, a foglalkoztatás jellegétől függően 500, vagy 1000 forintot naponta.

A foglalkoztatást követő hónap 12-ig jelenti a NAVnak az EFO-soknak kifizetett összeget (is) és vallja be a fizetendő közterhet (is)

Ezeket a bejelentési adatokat tudod megnézni a következő hónap második felében (néha kicsit később) ügyfélkapun keresztül az EBEVben a járulékadat kivonat részben.

2015. febr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es.
2015. febr. 23. 07:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2. írja. Ettől tényleg nem lesz TB-d, szóval ezen nincs is mit nézni.
2015. febr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A járulékadatoknál lehet megnézni az ügyfélkapun, de annak az átfutási ideje egy év is lehet...
2015. febr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!