Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdv! Franciaországban hogyan...

Üdv! Franciaországban hogyan működik az adóbevallás? Mennyi az a limit ami után kell adózni ( nem vagyok benne biztos ha jól tudom van 1 összeghatár). Valakinek van tapasztalata e téren? Rövid infó (HUN/go Francia/dolgozik 1 év kint)

Figyelt kérdés

#Külföldi-munka;
2015. febr. 25. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A 2013.-as barème szerint, ami most is érvényben van:


Jusqu'à 6 011 euros 0 %

De 6 011 à 11 991 euros 5,5 %

De 11 991 à 26 631 euros 14 %

De 26 631 à 71 397 euros 30 %

De 71 397 à 151 200 euros 41 %

Au-dessus de 151 200 euros 45 %

Barème en vigueur

2015. febr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az utolsó mondatodat nem értem...

És az adózás itt sok mindentől függ, ez a barème az egyedülállókra vonatkozik.

2015. febr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szia!

utolsó mondatom: Magyar állampolgár kimegy Franciaországba és ott dolgozik 1 évet.

Mivel ott is kell adóbevallást készíteni amit le kell adni március végéig. Kérdésem az lenne hogy: van-e valakinek tapasztalata hogy is kell elkészíteni az ottani adóbevallást?

2015. febr. 26. 10:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

Ha az illetőnek bejelentett munkája van, az adóhivatal március-április környékén automatikusan kiküld neki egy nyomtatványt, amit ki kell töltenie.

Ehhez részletes magyarázatot is csatolnak, pontosan leírva, hogy az illető esetében melyik és milyen rubrikákat kell kitöltani illetve ikszelni.

Ezt egy megadott határidőn belül be kell vinni vagy küldeni az adóhivatalba. Kékés esetén - amennyiben valaki nem adómentes - általában 10% büntetést kell fizetni.

Szeptember táján aztán kijön a hivatalos irat, hogy mennyi az illető adólerovási kötelezettsége.

Ennek kifizetésére több mód is van, de ha valaki Franciaországban dolgozik, azzal ezeket általában közölni szokták.

2015. febr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocs, "késés esetén".

A határidő pedig nem március vége, hanem általában - de ez minden évben változik -, május 10. és június 15.-e közöttre esik.

Ha valaki - mint nagyon sokan - interneten keresztül küldi ba az adóbevallását, ez a határidő még minimum 10-15 nappal későbbi.

Egy márciusban kiküldött irat határideje nem lehet márciusi! :)

2015. febr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Küszi a Válaszokat!

Sajnos 0-la tapasztalatom van ezzel kapcsolatban, illetve ott van az a fránya Francia nyelv is, azt nem tudod hogy lehet e más nyelven igényelni az adóbevalláshoz szükséges dokumentumot?

2015. febr. 27. 10:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Erre sajnos nem tudom a választ, de a munkaadó - vagy akár a munkavállaló is -, megkérdezheti az illetékes adóhivatalban, ahol nyilván lesz olyan személy, aki beszél pl. anolul, és választ tud erre adni.

Nincs tudomásom arról, hogy az adóbevallási ívet más nyelven is nyomtatnák, mint a francia, de minden lehetséges...

Ha ilyen irányú levelet akarsz írni az adóhivatalnak, annak fordításában esetleg tudok segíteni, de arra, hogy a francia adóbevallás összes rubrikáját lefordítsam, már nem vállalkozom.

2015. febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2015. márc. 2. 00:42
 9/11 tanczy75 válasza:

Üdv!

Nekem is lenne egy kérdésem ebben a témában. Kell-e Franciaországban adóbevallást benyújtani, ha előző évben nem volt kint keresetem, csak itthon? Mert küldtek csomagot...

Köszönöm

2015. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Csaba Zsuzsa válasza:
Az utolsó hozzászólásra érkező válasz engem is érdekelne. Ugyanebben a cipőben járok. Köszönöm szépen!
2016. ápr. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!