Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A gépjármű után fizetendő...

A gépjármű után fizetendő súlyadót hogyan és mikor kell bejelenteni?

Figyelt kérdés
2012 óta tulajdonomba van egy gépjármű mely után eddig "A" városban fizettem súlyadót, mert ott volt az állandó lakhelyem. tavaly augusztusban más városba költöztem. Most akkor hova fizetem a súlyadót be kellett volna jelenteni? Ha most jelentem át van valami büntetési tétele? Van egyáltalán bármi jelentősége?

2015. febr. 25. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A forgalmi engedélyben átírattad a lakcímedet?

A biztosítónak bejelentetted a lakcím változást (ahol a kötelező biztosításod van)?

2015. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. Miért kellett volna?Pótolhatom még?
2015. febr. 25. 20:25
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha évente többször váltok lakcímet akkor ez lehetetlen.
2015. febr. 25. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Kellett volna. 15 napon belül.

"Ha évente többször váltok lakcímet akkor ez lehetetlen."

Már miért lenne lehetetlen?

Bemégy az okmányirodába/kormányablakba és bejelented.

Ugyanúgy, mint ahogy a lakcímkártyádon átvezetteted a változást.

Amúgy ez nem opcionális, hanem kötelező.

2015. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És akkor nagyából mire számíthatok, így késve intézve..? Mármint bírság stb...Az eddigi teljesítményadó be van fizetve, a biztosítás be ven fizetve..a lakcím át van jelentve...
2015. febr. 25. 20:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha aforgalmiba át kell írni, az kapásból új forgalmit jelent nem? Az már költség.....csak mert elköltöztem?
2015. febr. 25. 20:41
 7/8 A kérdező kommentje:
És mindezt többször évente? nem életszerű
2015. febr. 25. 20:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Az nem életszerű, hogy valaki évente többször változtatja az állandó lakcímét.

Nem tudom, mennyire büntetnek, biztos megtalálod a neten a büntetési tételeket is, vagy megkérdezheted (akár telefonon is) az okmányirodában/kormányablakban,

A biztosítónak pedig 8 napon belül kellett volna bejelentened (benne van a KGFB törvényben)

2015. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!