Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érvényesíthetek az adóbevallás...

TCA kérdése:

Érvényesíthetek az adóbevallásban családi kedvezményt arra a hónapra is, amelyikben nem volt jövedelmem?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak annyi szerepel a "jogosultsági hónapokat" illetően, hogy az a hónap, amelyikben családi pótlékra jogosult az illető vagy házastársa (tehát van kedvezményezett eltartott).

Én utólag akarom 2014-re érvényesíteni a kedvezményt 2014-re vonatkozóan, viszont az év egyik hónapjában nem volt jövedelmem, munkaviszonyom. A fentiekből én arra következtetek, hogy az adóalapot 12*62500 ft-tal csökkenthetem (a családi pótlék jogosultság fennáll), viszont így egy havi jövedelmemre lebontva nagyobb kedvezmény jön ki (hiszen csak 11 hónapban adóztam).


Na, ez elég bonyolult lett, de a lényeg: tudja valaki, hogy levonhatom-e az éves adóalapomból a "munkanélküli" hónapra vonatkozóan is a családi kedvezményt, vagy sem?



2015. márc. 6. 01:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, tudja valaki.:)


Semmi köze a ledolgozott időszakodhoz a családi kedvezménynek. Ha egyébként jogosult vagy rá, és az év egyetlen napjában sem dolgoztál, természetesen akkor is érvényesítheted, csak legyen hozzá adóköteles jövedelmed, amelyből ezt megteheted.


Ne téveszd össze a "régi" alkalmazotti kedvezménnyel. Ott kitétel volt, hogy melyik hónapban állt fenn az adózó munkaviszonya. Itt ilyen kikötés nincs, tehát IGEN, érvényesítheted az egész évit (12 hónapra járót), ha 12 hónapon keresztül jogosult voltál/lettél volna családi pótlékra a gyermek után. Azokra a hónapokra járó családi kedvezményt nem érvényesítheted, amelyekben nem állt fenn a családi pótlékra jogosultság.


Remélem, érthető voltam...

2015. márc. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!