Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha év közben érvényesítettem...

Ha év közben érvényesítettem a családi járulékkedvezmény egy részét, és a maradékot meg szeretném osztani mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a (1453) 21. sorba be kell írni az évben érvényesített járulékkedvezményt, ekkor ezt levonja a törvény szerinti összegből, ezt beteszi a 22. sorba. Eddig rendben! Viszont a 22. sorban lévő maradékból vonja le ismét a brutto fizetésemet (miért? ). De ezt 150 ezer ft híján már a 21. sor alapján egyszer levonta nem? Ha csak 150 ezret írok be ide, akkor meg hatalmas befizetést kér. Ha a 21. sort kihagyom, akkor rendben megy a dolog és ki is jön az eredmény, de akkor meg nem látszik, hogy év közben kaptam volna járulékkedezményt.

2015. márc. 6. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

sorrend: beírod, mennyit kerestél. Beírod, mennyi volt a levont adód. Mennyi az éves keretösszeg. MEnnyi járulékkedvezményt vett igénybe a párod, mennyit vettél igénybe te. Beírod, mennyi volt az összes járulékod, amit megállapítottak, mennyit vontak le tőled.

Így kasz egy összeget, ami még felhasználható, ebből annyit írsz be magadnak, amennyit még igénybe tudsz venni, a többit a párod.

2015. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyébként könnyen lehet, hogy nincs is járulékkedvezményed, mindenki oda akarja írni az adókedvezményt, pedig a kettő nem azonos...
2015. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A konkrét gondom a következő:

3 gyerek után kb 7,4 m kedvezmény mértéke.


Ha én év közben kerestem mondjuk 2,65 m-t és ebből 2,5 m után igénybe vettem a kedvezményt, akkor ideírja, hogy maradt kb 4,9 m. Eddig rendben.


De nem értem, hogy miért kell mondjuk 3m-t beírni, hogy a további kedvezményt igénybe tudjam venni? Ekkor a megmaradt 4,9-ből vonja le a 3-t, de miért?

Ebből a 3-ból már 2,5 után igénybe vettem a kedvezményt (ez a 7,4-ből egyszer már lejött nem? )

Remélem érthető amit kérdeztem, de eddig is jöszi, amit kaptam!

2015. márc. 7. 09:19
 4/4 anonim ***** válasza:
azért kell beírnod, mennyit akarsz még, mert lehet, hogy nullát... megmaradt igénybe vehetőnek x forintod, de a nav honnan tudja, hogy ezt te akarod igénybe venni, vagy a párod?
2015. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!