Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Voltam dolgozni nyáron alkalmi...

Voltam dolgozni nyáron alkalmi munkán, kerestem 180 ezret nettóban, de ez volt az első munkám. Kell bármit is bejelentenem valahová, adózással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Minden évben küldenek a szüleimnek ilyen adóbevallásos borítékot, én tavaly dolgoztam először, azonban nem kaptam még soha ilyen papírt.

Kell tennem bármit is?


Alkalmi munkára voltam bejelentve, megkaptam a fizu papíromat, amin az áll, hogy 24 napot dolgoztam, 7500 volt a nettó fizetésem naponta, és a cég napi 1000ft-ot fizetett be utánam.

Az 1 db-os a4-es lapon semmi más nincs írva.


Egyébként meg nem volt munkaszerződés, semmit sem írtam alá...


Egy ruhaboltban voltam eladó.


Kell bármit is tennem, vagy bejelentenem a keresetemmel kapcsolatban?

19 éves vagyok, jelenleg egyetemista.


2015. márc. 7. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen be kell vallanod, és adóznod kell utána, függetlenül attól, hogy első- vagy hányadik munkahelyed.
2015. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hol és hogyan kell bevallanom, meddig és mégis mennyit kell fizetnem utána??

Nem a cég dolga, hogy adózzon utánam?

2015. márc. 7. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alkalminál nem kell munkaszerződés és nem a cég dolga, hogy adózzon utánad.

Ugyanazon a nyomtatványon kell bevallanod és ugyanoda kell kell küldened, mint a szüleidnek.

A tájékoztatóban (ami a szüleid adóbevallásos borítékjában is volt) részletesen le van írva, hogy hogyan kell adózni az egyszerűsített foglalkoztatás után.

De a NAV honlapjáról le is töltheted a nyomtatványt és kitöltheted számítógépen.

2015. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért a cég dolga lenne, hogy adózzon utánad!? Szja-ról hallottál-e már? :D
2015. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

A munkáltató adóelőleget von év közben a jövedelmekből, nem adót. Tehát előleget. Év végén van "rendezési" kötelezettség mindenkinek. Ez a bevallással válik teljessé. Ha nincs különbözet, akkor nincs, attól még vallani kell.


Év közben nem minden munkáltató von adóelőleget, csak azok, amelyeknek ezt a törvény előírja.

Az egyszerűsített foglalkoztatás esetén (alkalmi munka) konkrétan az van, hogy nem vonnak belőle adóelőleget, mivel van egy éves mentesített keretösszeg, amelyet év közben nem tudni, hogy átléped, vagy sem. Ezért az ebből származó jövedelmet Neked kell bevallanod a többivel együtt (ha van többi) abban az esetben, ha az éves mentesített keretösszeget átlépnéd, és be is fizetni utána az SZJA-t.


A bevallás kitöltési útmutatójában benne van, az alapján meg tudod határozni a dolgokat. A nyomtatvány "mindenkinek" ugyanaz, ha magánszemély vagy és nem vállalkozó. A szüleidnek küldöttből Te is felhasználhatsz nyomtatványokat.

2015. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!