Paypal átutalás?

Figyelt kérdés
Paypalról bankszámlára átutalás után adózni kell? és ha igen hogyan? milyen bevallást kell készíteni?

2015. márc. 14. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha adóköteles tevékenységből szerezted a pénzt, akkor adózni kell már akkor, amikor az a paypalra megérkezik.

Hogy milyen bevallást kell készíteni, az szint én attól függ, hogy honnan szerezted a pénzt...

2015. márc. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ők azt hogyan ellenőrzik, hogy milyen tevékenységből szereztem a paypalomra a pénzt?
2015. márc. 14. 11:30
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor lényegében 2× is kell adózni, amikor megérkezik paypalra, és amikor átküldöm számlára?
2015. márc. 14. 11:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően sehogy.
2015. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És a PayPal legjobb tudomásom szerint nem adózik helyetted.
2015. márc. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha a paypalra érkező pénzt nem látják, akkor szerintem nem logikus hogy adózzak utána 2× a paypallal együtt, azt nem lehet bizonyítani, meg azt sem hogy milyen tevékenység áll a mögött, hogy miért kaptam az összeget, akkor hogyan működik ez? Becsület-kassza, vagy ellenőrzik hogy milyen tevékenységből szedted össze és ha rossz adóbevallást nyújtottál be akkor megbűntetnek? Bocs a sok kérdésért, de sehol nincs leírva normálisan, azt sem értem hogy az emberek honnan tudják, én erről infót sehol nem találtam.
2015. márc. 14. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem logikus hogy adózzak utána 2× a paypallal együtt,": A PayPal nem fizet helyetted adót. ( Az előző hozzászólásom értékeléséből úgy tűnik, ezzel mások is egyet értenek.


"azt sem [lehet bizonyítani,] hogy milyen tevékenység áll a mögött, hogy miért kaptam az összeget": így van ez a készpénzes fizetéssel és az átutalással is, vagyis ha éppen nem PayPalra kapod meg a pénzed, hanem bankszámlára átutalással, vagy késpénzben, akkor sem fogja tudni a NAV, hogy azt te miért kaptad.


"akkor hogyan működik ez?": Nincs semmi különbség a PayPalra érkező jövedelem és a többi jövedelem között. Csak annyi, hogy a bankszámlákra van közvetlen rálátása a NAVnak, a Paypal számlára pedig nincs. De ezen kívül ugyan úgy a te pénzed, ami ott van, ugyan olyan szabályok vonatkoznak az adózására.


"ha rossz adóbevallást nyújtottál be akkor megbűntetnek?": Ha nagyon-nagyon sokat keresel, aminek az adóbevallásodban nincs nyoma, akkor indulhat ellened vagyonosodási vizsgálat, de egyéb esetben is rádszállhat a NAV, például ha interneten árulsz új termékeket, amiket például te megveszel valahol olcsóbban és eladod drágábban, mindezt kereskedelmi engedély nélkül, és kiszúrnak egy próbavásárlás során.


"Sehol nincs leírva normálisan, azt sem értem hogy az emberek honnan tudják": A törvény nem ismerete nem mentesít a következmények alól. :) Ahogy elnézem a hozzászólásokat itt gyakorin meg látom az interneten, hogy mi történik: az emberek nagy részének valószínűleg fogalma sincs arról, hogy illegális jövedelme van, vagy éppen tudja, de nem érdekli. Lehet könnyebb lenne válaszolni a kérdésedre, ha elárulnád, hogy mégis honnan van a pénz.

2015. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kiskereskedelmi tevékenységet végzek, és onnan van a pénz. A próbavásárlás dolgot nem igazán értem, internetes platformokon adok el (pl ebay), nem vatera, és az eBay nem teszi nyilvánossá a nevem, így max. ip-cím alapján bukhatnék le, de gondolom nem nyomoznak a magyar ipk után, ugyanis egy kicsit sok dolguk lenne...
2015. márc. 14. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!