Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Többszörösen eredménytelenül...

Többszörösen eredménytelenül végrehajtott adótartozásos személy, hova írhat a NAV-nak, hogy alkudozni szeretne velük a tartozásról?

Figyelt kérdés
Mit kell írni nekik?

2015. márc. 18. 06:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én nem tudhatom, hogy a Te tartozásod mikor keletkezett. Írodott-e hozzá valamikor további tartozás, tehát azért írtam, hogy "évülget". De akkor egyszerre fog évülni ezek szerint.


Az adótartozás évül, még akkor is, ha felszólítgatnak. A Ptk. hatálya alá tartozó tartozások nem évülnek el, ha közben bármilyen módon hangot adnak a követelésnek.


Van mód ügyfélkapun keresztül is beadni. Ahhoz van formanyomtatvány fent a honlapukon. Az legyen a Te dolgod, hogy kideríted, melyik is az a nyomtatvány, mert én nem tudom. Még nem volt rá szükségem. :)

2015. márc. 19. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, nem írok semmit.
2015. márc. 19. 19:42
 13/17 anonim ***** válasza:
Te tudod, a Te cuccod. :D
2015. márc. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Soha nem évül, ha újra levelet kapsz, újra indul. Viszont, ha az elmúlt 20 évben nem adtál be bevallást, akkor bizony komolyan ütheted a bokád, hiszen valamit titkolsz. Szerintem sose jössz te haza.
2015. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es válaszoló!


De évül. Adótartozás évül bizony, ha tetszik, ha nem. Végig kellene olvasnod az Art. szabályait...:)


A Ptk. hatálya alá tartozó adósságok nem évülnek, ha az esedékessége lejártát követő 5 éven belül bármilyen módon követeli a jogosult Rajtad.

2015. ápr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Köszi a kioktatást, lapozgasd, még a Ptk-t. :D sajnos a Navtól nem véd meg. Mivel a kérdező 20 éve nem adott be bevallást, több végrehajtási kísérlet volt, így a következő lépcső a bíróság lesz, ahol rászabnak, majd valamikor, valamilyen büntetést.

A másik minden végrahajtási kísérlet 6 hónappal hosszabítja meg az eljárást. Gondolom a tartozás nem 1 millió, hanem ennél sokkal több. És így elég ha 6 havonta megpróbálják végrehajtani.

Volt olyan vállalkozó ezen az oldalon, aki 6 év után 8 millióra bűntett a Nav, mert évekig rosszul fizette a járulékot.

Ne érts félre nem kedvelem őket, csak már, nem egy taliga apró majom ül ott, és mindenkinek van éves kvótája. Amit teljesíteni kell, mert nincs bónusz. Így nem hagyják annyiban. Ezt meg te hidd el nekem.

Anyámnak 2 ezer Ft adóhiányt állapítottak meg, 1 hónap múlva törölték, a késedelmi kamat miatt 3 évig zaklatták. Aztán törölték azt is.

2015. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy levéltől nem újraindul az eljárás, hanem hat hónappal meghosszabbodik.

Mindenesetre még egy ilyen okádék hatóság a világon nincs.

2015. ápr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!