Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tegyek akkor ha február...

Eva2020 kérdése:

Mit tegyek akkor ha február 27-én felmondtam, de még nem kaptam meg a papirjaim? Nézeteltérésem volt a fönökömmel, másnap betelefonáltam hogy szeretnék felmondani, azt mondták hogy rendben, vigyem be kulcsokat.

Figyelt kérdés
Mit tegyek akkor ha februàr 27-én felmondtam, de még nem kaptam meg a papirjaim, nézeteltérésem volt a fönökömmel, màsnap betelefonàltam hogy szeretnék felmondani, azt mondtàk hogy rendben, vigyem be kulcsokat. Ök mindenkinek azt mondjàk hogy ki lettem rugva. Meg hogy könyvelö intézi. Àllitólag a jövô héten kész lesz. Vàrjak vagy forduljak jogàszhoz?
2015. márc. 19. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
írásban kell felmondani nem szóban. Így semmi bizonyíték nincs a kezedben.... Azt modnanak amit akarnak, és oylan kilépőpapírt adnak amilyet akarank.
2015. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Munkaviszonyt minden esetben írásban kell felmondani, legalábbis nagyon ajánlott.

Most azt mond a munkáltató, amit akar, nem tudod bizonyítani az igazad.


Reméljük, hogy nem kell pereskednek emiatt, ugyanis Te voltál az, aki "jogellenesen" szüntetted meg ilyen formán a munkaviszonyodat, ha egyáltalán megszünt.


Egy kivétel van, ha még próbaidő alatt voltál akkor.


A fentiekre tekintettel én nem kakaskodnék, inkább várj még egy kicsit, hátha tényleg igaz az, amit ígértek...

2015. márc. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
6 évig dolgoztam nàluk, behuztak a csôbe hogy vàsàrolj amit akarsz,felirjuk majd levonjuk a fizetésedböl címszóval, szabadnapom akkor volt mikor a jelenlegi pàrom fellépett,hogy jó lenne elmenni valahova...Az is 2 nap volt, a munkaviszonyom alatt egyszer voltam beteg ,de akkor is hisztiztek hogy nekik kell dolgozni. Semmilyen papirt nem irtam alà a 6 év alatt csak a szerzödést. Tegnap felhivott, azt mondta hogy majd irjam alà a papirt hogy nincs követelésem velük szemben... pedig lenne...
2015. márc. 20. 06:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen követelésed lenne velük szemben?


Én értem a gondod, csak az a helyzet, ha Te mondasz fel, akkor nem jár végkielégítés, hiába lennél rá jogosult egyébként.

Az abban az esetben járna, ha ők mondanának fel Neked, vagy közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés esetén ebben egyeznétek meg.


Olyan papírt ne írjál alá, hogy nincs velük szemben követelésed még akkor sem, ha Te mondtál fel nekik.

Bármikor lehet...


Akár egy későbbi időpontban tudomásodra jutott dolog is előidézheti. Ugyanis a "munkajogi" követeléseknek 1 éven belül lehet érvényt szerezni. Ha erről kapásból írásban lemondasz, az Neked nem éppen kedvező dolog. Ilyenről soha nem mondunk le, akárhogyan is fenyegetnek!

2015. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!