Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cégtulajdonos bejelentett...

Cégtulajdonos bejelentett munkaviszony nélkül?

Figyelt kérdés
Tulajdonos lettem egy cégben aminek több tulajdonosa van.Nem veszek ki osztalékot.Viszont bejelentve se vagyok mert a főnökeim úgy tudják van egy másik bejelentett állásom is(ebbe nem mennék bele így alakult az én hibám)A kft egy üzletet üzemeltet,elvileg én mint tulajdonos bármennyit dolgozhatok.Jelent e problémát,hogy egyáltalán nincs bejelentett állásom,ha jelent akkor van e lehetőségem tulajdonosként csak 2 órára bejelenteni magamat illetve ez számomra milyen költségekkel jár?Előre is köszönöm a válaszokat

2015. márc. 19. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Te bármennyi cégben lehetsz tulajdonos. Akár ezerben is. Mindegyikben kell, hogy legyen munkaviszonyod? NEM!

Egyikben sem kell, hogy legyen.


Te a cégbe befektetted a pénzed, vagyontárgyad (apport) a célból, hogy majd a nyereségből részesedsz, ha "mindenki" úgy akarja osztalék formájában.

Ha részt is akarsz venni a cég munkájában, akkor többféle jogviszonyban meg lehet tenni. Egyik ilyen a munkaviszony, de nem kötelező.:)


És igen, akár 2 órára is bejelentheted magad munkaviszonyban. Ez a részmunkaidős munkaviszony. De ha más célod nincs vele, akkor nem látom értelmét, hogy megtedd.

2015. márc. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem főállás nélkül be kell jelenteni magad a cégbe. Azt nem tudom, hogy hány órára kötelező. Kérdezd a könyvelődet.

Fő állás mellett biztos, hogy közreműködhetsz, ha nincs a cégben munkaviszonyod.

2015. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!