Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldi munka után hazajöv...

Ha külföldi munka után hazajövök és vásárolok egy lakást hogy van az adózás (lehet, hogy összetett a kérdés)?

Figyelt kérdés

Kaptam egy állásajánlatot külföldön a végzettségem szerint. Kegyetlen a munka, de jól fizet. Határozott idejű a szerződés, nem is akarok utána kinn maradni. Ha hazajövök lenne annyi megtakarításom (rendesen utánajártam!), hogy tudnék venni egy kis garzont Pesten (6-7-8 millióért, tudom, hogy ez a legalja és jelenleg mennek fel az árak) és egy hétvégi házat vidéken (2-3 millióért Hevesben vagy Nógrádban falun).

Kinn leszek bejelentve, ott is fogok adózni. Ha lenne hirtelen két ház is a nevemen, utánam járna az adóhivatal?


2015. márc. 28. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ha meg rákérdeznének, bemutatod a kinti igazolásaidat, és kész.
2015. márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha olyan ország, amellyel aláírtuk a kettős adózást elkerülő egyezményt, és ott a béredből levonják az adódat, azokat az igazolásokat őrizd meg!!

Ha olyan ország, amelyik nincs benne ennek a törvénynek a "listájában", akkor bizony itthon kell bevallanod és megadóznod azt a jövedelmet, de azok után már ismét csak tiszta vagy!

2015. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!