Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV mindig csak elöző...

A NAV mindig csak elöző évben, vagy annál is régebben történt vagyonosodást vizsgál?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 7. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem 5 évre visszamenőleg.
2015. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ez oké.

nem ez érdekel.

tegyük fel hogy, vagyonosodtam x millióval ebben az évben, úgy hogy minimálbérem van.

rámszállhat emiatt ebben az évben, vagy megvárja hogy bevallom e jővő év elején?

2015. ápr. 8. 00:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem hivatalos úton vagyonosodtál, akkor azt honnan tudná egészen addig, amíg valaki fel nem dob, vagy valami miatt képbe nem kerülsz?


Egyébként bármikor indíthat vagyonosodási vizsgálatot.


Csak egy példa: Adós kér részletfizetést valamilyen adótartozására. Ott a szokásos formanyomtatvány kitöltésénél a havonta ténylegesen beérkezett pénzét tünteti fel, a részletfizetés fedezeteként. A NAV belenéz a hozzá köthető havi munkáltatói bevallásokba, és látja ám, hogy annyit áldozatunk hivatalosan nem is keres. Kb. ilyen egyszerű belefutni a dologba...


Magyarul: Nem gondolnám, hogy megvárják a bevallásod.

2015. ápr. 8. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1./ Tud róla, mert a pénzintézetek kötelesek jelenteni, ha egy ügyfelük számláján a "megszokotthoz viszonyítva" jelentősen nagyobb összeg jelenik meg!!! (=Pénzmosást megelőző törvény!)

2./ Az ügyvédek minden ingatlan adás-vételi jegyzőkönyv elkészítéséhez kapcsolódóan kötelesek egy bevallást beküldeni: helyrajzi szám, eladó-vevő adatai, vételár, stb. stb.

3./ Megvárja, míg a bevallásodat beküldöd.

4./ Nem rögtön, kb. az 5.-ik, leghamarabb a 3.-ik évben fogja bekérni ellenőrzésre. Ha hibát talál, akkor már jelentős összegű késedelmi pótlékot is fel tud számolni!!!

2015. ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen ez a harmadik pont ami a kérdés volt.

Tehát akkor nem keres abban az évben, hanem mrgvárja hogy bevallottam e.

Sejtettem, csak ugye ebben az országban a másik lehetőségen se lepődnék meg.


Követelte már rajtam adóhatóság ingatlan vásárlásra szánt pénz adóját miután megvettem az ingatlant azon a cimen, hogy attól, hogy ingatlanvásárlás után nincs adókötelezettség, elötte volt és mivel lett volna miből befizetni az adót, nem fogadták el, hogy nem fizettem be.

Az nem érdekelte őket, hogy ha befizetem az adót akkor meg nem tudom megvenni az ingatlant, tehát hiába igényelhetem vissza.

2015. ápr. 8. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!