Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A külföldön kapott és ott...

A külföldön kapott és ott leadózott jövedelemről kell-e itthon elszámolni valahogyan?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 20. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha uniós tagországból származik, vagy olyan országból, amellyel van Magyarországnak kettős adózást kizáró egyezménye, és kis hazánkból nem származik abban az adóévben valamilyen adóköteles jövedelmed, akkor NEM KELL!
2015. ápr. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elso, en ugy tudtam, hogy ez esetben is fell kell tuntetni valahol az adobevallasodban, de lehet, hogy tevedek.
2015. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tévedsz...


Akkor kell tájékoztató adatként feltüntetni, ha egyébként is készítenél a magyarországi adóköteles jövedelmedről adóbevallást.

De ha csak külföldről származott jövedelem, és nem kell itthon készítened bevallást, akkor nincs hova feltüntetni tájékoztató adatként.

2015. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és pontosan be kell írni hogy mennyit kerestem kint? van itthoni munka is amiről kell adóbevallást készítenem, így pontos összeg kell vajon a külföldi munkáról?
2015. ápr. 22. 15:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetesen "pontosan". Gondolom, arról is adnak valamilyen igazolást. A kitöltési útmutatóban le van írva, hogy milyen módon kell átszámolni jó magyar forintra, és azt kell tájékoztató adatként feltüntetni.

Arra még eddig nem jöttem rá, hogy minek? Én úgy vélem ehhez a magyar államnak semmi köze, még tájékoztató adatként sem!! :)

2015. ápr. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!