Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alanyi adómentes létemre...

Alanyi adómentes létemre fizessek Áfát Eun belüli vásárlákor?

Figyelt kérdés
Német gyártótól vásártam árut,én forgalmazom magyarországon. Nettón fizettem nekik,helyesen jártam el?
2015. ápr. 20. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
szvsz nem
2015. ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Icus47 ***** válasza:

Igen, de kell közösségi adószámmal rendelkezned. Áfa bevallást és 15A60-AS összesítő nyilatkozatot kell beadnod a NAV- felé. Nem árt ellenőrizni a partner közösségi adószámát sem, mert ha nincs érvényes adószáma Te fizeted az áfát.Drága üzlet lenne.

De mind ezt inkább a könyvelődtől kellene kérdezni, Ő pontosabb választ fog tudni adni, mivel itt vannak bizonyos értékhatárok amik befolyásolják, hogy mely szabály vonatkozik rád.

2015. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itthon is áfával növelt egységáron vásárolsz mindenütt, azért mert te alanyi mentes vagy!!!!


Gondold végig, csak azért vásárolsz határon túlról bármit, mert ott olcsóbban jutsz hozzá, mintha itthon veszed meg. Tehát még az áfa kifizetése után is előnyben vagy a beszerzési ár tekintetében azokkal szemben, akik csak itthoni beszerzési lehetőségek között válogathatnak.

2015. ápr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!