Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hány százalékos jelenleg az...

Hány százalékos jelenleg az adókulcs a munkáltató, illetve a munkavállaló esetében?

Figyelt kérdés
2012-ben még a munkavállaló levont adó és járulék mértéke 34,5% volt, munkáltatóé pedig 28,5%. Most is annyi?

2015. ápr. 21. 21:13
 1/2 Icus47 ***** válasza:

Ha Te ilyen pontosan tudod a 2012-es adatokat, akkor kamu a kérdés, mert a 2014-el is valószínű tökéletesen tisztában vagy. Bár lehet, hogy valahonnan statisztikai adatból szedted össze.Gondolom csak a bérrel kapcsolatos adóterhekre gondoltál mert a munkáltatót még egyéb jellegű adók is terhelik, van ami tevékenység függő.Jelenleg:

Munkaválló:Eü: 7, Nyugdij: 10, MEJ:1,5Össz:18,5 %

Munkáltató: SZOCHO: 27, Szakképz. 1,5, Össz.:28,5 %

De mint irtam a munkáltatót még sok egyéb adó is terheli, csak a bér ill. foglalkoztatottakhoz kapcsolódó: pl.Rehab. hj.

Másik fontos tényező, hogy vannak esetek és adóterhek amik a tényleges adóalaptól el vannak téritve, azaz fel kell szorozni pl. 1.19-el és azután számolod az adót.

Összegezve: a kérdésed két adat de nem igazán információ.

2015. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tanultam kereskedelem gazdaságtant;) Egyébként már megtaláltam, amit kerestem! Ugyanannyi! De azért köszi!
2015. ápr. 22. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!