Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e szja-t fizetnem egy...

Kell-e szja-t fizetnem egy használt szgk. értékesítése után?

Figyelt kérdés
A gépkocsit vagy 5 évvel ezelőtt használtan 240 eFt-ért vásároltam és most 80 eFt-ért adtam el.

2015. ápr. 24. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Keletkezett jovedelmed?


Naugye.

2015. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
LOL! 80K-ért kocsi! XD Tuti valami nagyon gagyi tragacs lehetett :D :D
2015. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell.
2015. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Egyébként magam is így gondoltam, de biztos, ami ziher (sicher) Az adóbevallásban fel kell tüntetnem az ügyletet?


És egy megjegyzés: Minden árunak meg van a maga piaca, csak meg kell találni, és ha megvan, akkor már csupán árkérdés. Egyébként meg a vicc szerint a Szahara egy óriási felvevőképességű zokni piac.

2015. ápr. 25. 07:28
 5/13 Enikő64 ***** válasza:
Nem kell adót fizetni , a vevő fizeti meg , az átíráskor.
2015. ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Be kell írnod az adóbevallásodba , növeli az adóalapodat,

úgyhogy kell adót fizetned.A 80e Ft 16%- a kb. 12 eFt. , nem fogsz tőle csődbemenni.

A vevő az átírást ,az eredetvizsgálatot ,a forgalmit, a cm3 illetéket , meg a gépjárműadót fizeti.

2015. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Két ellentétes választ kaptam. Kinek higgyek?

Magam sokkal inkább úgy érzem, hogy az a válasz felel meg az igazságnak (no, meg a zsebemnek!:-)), amelyik azt mondta, hogy nem keletkezett jövedelmem. Valóban nem keletkezett, hiszen drágábban vettem, mintsem eladtam, azaz veszteségem keletkezett. Függetlenül attól, hogy a vásárlás és az eladás nem egyazon éveben történt.

2015. ápr. 26. 07:07
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Kinek higgyél?

Hát az adótörvénynek! :)


Alap az, hogy ha nincs adóköteles jövedelem, akkor nem kell bevallást készíteni és adót sem fizetni.


Ingóságértékesítés esetén évi 600 ezer forint bevételig amúgy sem kell a dologgal foglalkozni. Ha kellene, akkor meghatározzuk a belőle származó jövedelmet (hasznot) és azt adózzuk le, valljuk be. Mivel Te eleve 600 ezer alatt vagy vele (ha csak ezt az egy ingóságot értékesítetted az adóévben), ezért nem kell, ha 600 ezer felett lennél, akkor meg azért nem vallsz, mert többért vetted, mint amennyiért eladtad. Tehát nincs "haszon", így nincs adózatlan (tehát adóköteles) jövedelmed belőle.


A vitát bezártam...


NEM KELL!!!!

2015. ápr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Enikő64 ***** válasza:
Én tavaly adtam el az autónkat - eladás után nem kellett adózni,vettem kézből egy másikat,arra kellett vagyonszerzési adót fizetni - a NAV folyószámla kivonaton is az jelent meg ,mint "előírás".A bevallásban nem kell szerepeltetni.
2015. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Enikő!


Attól, hogy Neked az értékesítés után nem volt adófizetési kötelezettséged, még másnak lehet...


Vagyonszerzés után nem adót, hanem illetéket kell fizetni egyes esetekben.


Mivel a kérdezőnek nem keletkezett az értékesítésből adóköteles jövedelme, ezért nem kell bevallania semmit, hiszen nincs is mit. De csak ezért, nem azért, mert Neked sem kellett.:)

2015. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!