Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Édesapám halála után támogatás...

Édesapám halála után támogatási öszseget kaptam, mint örökös. Kell utána adóznom?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 30. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen támogatási összeget kaptál, hogyan, és kitől?

Ezt azért kérdem, mert nem tudom hova helyezni adózás szempontjából addig, amíg nem tudom pontosan, hogy miről van szó?

2015. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Édesapám őstermelő volt és szőllészettel foglalkozott. Erre kapott minden évben támogatást a Vidékfejlesztési Hivatlatól a terület művelésre. Most ezt az összeget megkaptam, mint örökös. Előre is köszönöm a segítséget!
2015. ápr. 30. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Adómentes az SZJA tv. 1. sz. mellékletének 7.1. pontja alapján a magánszemély által örökség, hagyomány vagy meghagyás címén megszerzett vagyoni érték.


Vagyoni érték az ingóság, ingatlan, készpénz, bankbetét, vagyoni értékű jogok stb. Tehát minden, amit az illető megörököl az elhunyt által. Ha ez támogatás formájában valósul meg, akkor az is.


Azért kérdeztem, hogy milyen módon és milyen támogatás, mert ha Rád tekintettel gyűjt egy csoport (kollégák, lakóközösség stb.) készpénzt támogatás formájában, az más megítélés alá eshet (persze, ha hivatalos formában teszik ezt). :)

2015. máj. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ és a segítségedet!!!!!
2015. máj. 1. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!