Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Olyan adó bevallást csinálok...

Olyan adó bevallást csinálok ahol van életbiztosítási kedvezmény. Azt hol kell főltüntetni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 16:50
 1/9 A kérdező kommentje:
És az is érdekes hogy a munkanélkülitől kapott papír szerint 4 hónap adó jóváirás illeti mrg,és a munkáltató szerint 9 hónap?
2010. febr. 23. 17:23
 2/9 A kérdező kommentje:
okt,nov,dec, de decemberbe 3szor utalt akkor ez miért 4 hónap? És hogy csináljak 13 hónapot a bevallásba?
2010. febr. 23. 17:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Természetesen sehogy sem írsz be 13 hónapot. A 12 hónapot is csak akkor írhatod be, ha mind a 12 hónap legalább 1-1 napjára van bér kifizetve.

Amúgy remélem nem másnak csinálsz bevallást ilyen hozzáértéssel? Ha igen, akkor felelősséget is vállalsz érte?

2010. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 96. sor az életbiztosítás sora a 01. lapon.
2010. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De másnak csinálom és kész is van.Kb 6 éve csinálom csak kiderült hogy a munkanélküli rontotta el.És különben ki az aki vállal felelőséget?Ha nem kapok meg minden dokumentumot hogy vállaljak felelőséget?Egyik könyvelő se vállal érte felelőséget
2010. febr. 24. 09:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha benned felmerül a kérdés, hogy hogyan írjál be 13 hónapot... Ez alapvető dolog.

És igenis nagyon sokan vállalják a felelősséget azért amit csinálnak. Csak az ilyenek mint te húzzák le a szakmát.

2010. febr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát nem egy nagy dolog megcsinálni az tutti.2 cégnek csinálom 6 éve 400emberről van szó idáig mindig hibátlanul.1500ft/db, ja és 8 általánosom van:).Nem kommentálom a szakmát inkább. Ez egy véletlen dolog volt rengeteg dolgot be kellett írnom a béren kívűl,és a 13 hónap amit kérdeztem az nem komoly volt mivel programmal csinálom
2010. febr. 25. 10:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj-igaz már nem mai a kérdés- de ezt nem tudom szó nélkül hagyni. Hogy nem kommentálod a szakmát, jobb is. Én könyvelő vagyok, és te csak azért vagy ilyen bátor, mert nem tudod, hogy mennyi mindent kéne tudnod ahhoz, hogy kitölts egy Szja bevallást, ami az egyik legbonyolultabb bevallás.

Gyanítom a kérdésedből, hogy nemhogy az Szja törvényt, de még a kitöltési útmutatót sem vetted elő.

Mindig kinyílik a bicska a zsebembe, ha egy kontár az mondja, hogy nem nagy dolog. Nemegyszer raktam már rendbe másnak a sz.rát az ilyenek miatt, mint te.

Egy könyvelőnek nagyon sokat kell tanulnia ahhoz, hogy jó szakember legyen, és folyamatosan kell képeznie magát az állandóan változó jogszabályok miatt, arról nem is beszélve, hogy mennyit kell dolgozniuk.

2010. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hajrá akkor képezétek magatok,tőlem nem raktál még rendbe adóbevallást az tutti,mert nem hibáztam,még ami persze nem azt jelenti hogy nem fogok.
2010. márc. 19. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!