Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Helyi iparűzési bevallást...

Helyi iparűzési bevallást nyugdíjas KATA-s adózású egyéni vállalkozónak is kell benyújtania?

Figyelt kérdés

Több helyen olvasom, hogy nem kell benyújtani, mert 2,5millió az adóalapja a KATA-snak. Viszont én tavaly azt hittem kell benyújtani, így küldtem be bevallást, és nem jelezték, hogy rosszul csináltam volna.

Valaki segítsen legyen szíves mit kell akkor most csinálnom?A bevétel amúgy 2.850.000 lett.



2015. máj. 11. 08:30
 1/3 Icus47 ***** válasza:
A KATA-s kieg. tevékenységű vállalkozó is az iparűzési adónál több adózási mód közül választhat. Ha nem módosítottál, - és a tavalyi jó volt - akkor ugyan ugy kell az idén is. Nem azért nem kell bevallás mert ennyi vagy annyi a bevétel, hanem azt az adózási módot választotta. Nem lehet egységesen kijelenteni, hogy ez vagy az a jó, egyénre szabottan kell kiszámolni.
2015. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem értek hozzá, mindig küldenek válasz levélben javítani valóra felhívást, aztán végül mindig sikerül valahogy összehozni. Hogy miylen adózási formát választottunk anno, arról fogalmam sincs, előkeresem a papírokat majd. A jelenlegivel nagyon sokat kell fizetnünk, a 2.5 milliós adóalap megállapítás utáni iparűzési 50ezerrel jobban jártunk volna, mert igy 30-35-öt kellett fizetni szeptemberben meg márciusban is most.
2015. máj. 13. 20:33
 3/3 Icus47 ***** válasza:
56%
Én elkészíteném a bevallást - figyelembe véve a tavalyi javításokat - és bevinném személyesen, hogy tisztázam a helyzetem. Az adózási mód csak év elején változtatható, ez megbeszélnem az ügyintézővel, és akár már most beadnám a 2016. jan. 1.től milyen adózást választok. Jelen esetben az tételes -azaz az éves 50 ezer ft. látszik a leggazdaságosabbnak. De lehet hogy megoldható lenne egy szüneteltetéssel. Nem biztos, hogy helyes döntés könyvelő nélkül csinálni az adózási teendőket. EGY JÓ KÖNYVELŐ MINDIG MEGSPÓROLJA A KÖNYVELÉSI DIJNAK LEGALÁBB A FELÉT, HA NEM A TELJES ÖSSZEGET.
2015. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!